Teknoloji Haberleri

10 yılda 3 şirket dünyanın tüm verisini yağlamadı!

Son iki yıldır yüzde 49 gelir büyümesi ile dünyanın en hızlı büyüyen dijital operatörü olmayı başaran Turkcell, geçen yıl Mobil Dünya Kongresi’nde paylaştığı dijital ihracat hedefi doğrultusunda attığı önemli adımları, bu yıl yine aynı etkinlikte yaptığı bir basın toplantısıyla açıkladı.

Turkcell ve ULAK Haberleşme’den dev işbirliği!

OTT ve telekom yeteneklerini başarıyla birleştirerek telekom sektörüne yepyeni bir soluk getiren Turkcell, grup şirketi Lifecell ile Türkiye, Belarus, Ukrayna, KKTC, Moldova ve Almanya’daki müşterileri ile daha güçlü ilişkiler kurmayı sağlayan 1440 stratejisinin yeni işbirlikleriyle birlikte toplam 9 operatör tarafından hayata geçirileceğini açıkladı.

Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalacak vizyonu devam ediyor

Lifecell’in dijital servisleri Türkiye’de Turkcell, KKTC’de Kuzey Kıbrıs Turkcell, Belarus’ta BeST, Ukrayna’da Lifecell, Almanya’da Lifecell Europe ve Moldova’da Moldcell’in ardından Arnavutluk’ta ALB Telecom, Nepal’de CG Corp Global, Karayipler’de ise Digicel ile birlikte toplam 39 ülkede kullanılmaya başlanacak. Hayata geçen işbirlikleri sayesinde Türkiye’nin uygulamaları toplamda yaklaşık 320 milyon kişinin yaşadığı bir pazara açılmış oluyor. Barselona’da gerçekleşen basın toplantısında, bir yılda kat edilen mesafeyi basın mensuplarıyla paylaşan Turkcell Genel Müdürü ve Lifecell İcra Kurulu Başkanı Kaan Terzioğlu ile 1440 stratejisini konuştuk. İyi seyirler! https://youtu.be/mA7HyfnvfO8 Basın toplantısında konuşan Digicel Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Denis O’Brien ise şunları söyledi: “Bugün, dijital geleceğimize doğru çok büyük bir adım attığımız gerçekten heyecanlı bir gün. Müşterilerimizin dijital hayat ortakları haline dönüşeceğimiz yolculuğu başlatarak, sadece altyapı sağlayıcısı olmanın ötesine geçiyoruz. Tüm dünyada LTE ve fibere yaptığımız önemli yatırımlar ve inovatif dijital servislerimiz sayesinde dijital hayatlarını en iyi şekilde sürmek isteyen müşterilerimizin hayal güçlerini yakalayabilmek ve onları anlamlı bir şekilde daha güçlü kılmayı hedefliyoruz” dedi. Yeni Lifecell işbirlikleri ise şu şekilde: • 3 milyon nüfusu olan Arnavutluk’taki en eski telekomünikasyon şirketi ALB Telecom, işbirliği kapsamında Lifecell’in ilk aşamada BiP ve Lifebox, sonrasında ise fizy, Yaani, OKUDO ve kopilot servislerini müşterilerine sunmaya başlayacak. • Turkcell ve Digicel ise Ocak 2019’da imza attıkları bir işbirliği kapsamında, telekom yeteneklerini birleştirmeye kararı aldılar. Karayipler, Orta Amerika ve Pasifik’te 31 ülkede faaliyet gösteren Digicel Group müşterilerine Lifecell’in dijital servislerini sunarak kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sağlayacak. Digicel müşterileri anlık mesajlaşma platformu BiP ile iletişim kuracak, fizy ile müzik dinleyecek, TV+ izleyecek ve dijital yayıncılığın öncüsü OKUDO okuyacak. • Lifecell Nepal’in başkenti Katmandu’da CG Group’un parçası CG Corp Global’le önemli bir anlaşmaya imza attı. Yapılan diğer anlaşmalardan farklı olarak Lifecell ve CG Corp Global, Nepal’in ilk dijital operatörünü hayata geçirecek. Yaklaşık 30 milyon potansiyel müşteriye ulaşacak olan operatör, bünyesinde ilk aşamada BiP, Lifebox, fizy, TV+, OKUDO ve Hızlı Giriş dijital servislerini bulunduracak.

The post 10 yılda 3 şirket dünyanın tüm verisini yağlamadı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.