Teknoloji Haberleri

10.2 inçlik yeni iPad, iFixit’e göre hayal kırıklığı!

Apple’ın 10 Eylül günü düzenlediği etkinlikte tanıtımını gerçekleştirdiği ürünler için test videoları yayınlanmaya devam ediyor. iPhone 11 ve Apple Watch Series 5 modellerinin ardından iFixit’in parçalarına ayırdığı bir diğer cihaz, iPad 7 oldu.

10.2 inçlik 7. nesil iPad tanıtıldı!

Geçen yıl piyasaya sürülen 9.7 inçlik iPad’in yerini alan yeni tablet, kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. iFixit’in incelemesi sonucunda iPad 6’da 2 GB RAM’e yer veren Apple’ın bu modelde 3 GB RAM’e yer verdiği görüldü.

10.2 inçlik iPad 7, iFixit’in konuğu oldu.

3 GB RAM bundan iki yıl önce yani 2017 yılında piyasaya sürülen iPhone X‘te karşımıza çıkmıştı. Ancak, satışa sunulduğu yıl 999 dolar fiyat etiketine sahip olan telefonun aksine, iPad 7’nin 329 dolarlık fiyatı oldukça dikkat çekiyor. Ekran boyutu 9,7 inç’ten 10,2 inç seviyesine yükselmesine rağmen, Apple’ın aynı pil kapasitesini koruduğu görülüyor. Cihazı söken ekip, bataryanın A1484 parça numarasına sahip olduğunu gördü. 8227 mAh kapasiteye sahip olan batarya, iPad 6 ile aynı kapasiteyi sunuyor. İki cihazın bir diğer önemli benzerliği ise işlemci. Hem iPad 7 hem de iPad 6, gücünü Apple A10 Fusion işlemciden alıyor. Apple bileşenlerde oldukça fazla yapışkan malzeme kullandığı için iFixit tamir zorluğunun arttığını belirtiyor.

Apple Watch Series 5 bataryasında önemli değişiklik

The post 10.2 inçlik yeni iPad, iFixit’e göre hayal kırıklığı! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.