Teknoloji Haberleri

12 inç Macbook için yolun sonuna gelindi

Apple’ın 2015 yılında piyasaya sürdüğü Macbook, 12 inç büyüklüğündeki ekranı ile üst düzey bir taşınabilirlik sunuyor. Klavye tasarımıyla ilgili bazı sorunların çıktığı 12 inç Macbook, aynı zamanda ışıksız Apple logosunun kullanıldığı ilk bilgisayar olmuştu. Çevrimiçi mağazasında yani internet sitesinde Macbook Air ve Macbook Pro modelleri için bazı değişikliklere imza atan Apple, 12 inç Macbook’u sessizce kaldırdı. Böylece Apple cephesinde bir dönemin sona erdiği resmen doğrulandı.

İlk 8 çekirdekli ve en hızlı MacBook Pro tanıtıldı

12 inç Macbook artık üretilmeyecek

Macbook, Apple’ın en ince ve hafif bilgisayarı olma özelliğini taşıyordu. Ancak, şirketin diğer dizüstü bilgisayarları ile kıyaslandığında Core-M işlemcisi ile oldukça zayıf kalıyordu. Hatta ilk modelde YouTube üzerinden 4K video izlemek de mümkün değildi. https://youtu.be/SNdUgh5NyUk Apple’ın Eylül ayında 16 inçlik Macbook Pro modelini kullanıcılarla buluşturması bekleniyor. Ayrıca şirket 2020 yılında klavye tasarımında de bir değişikliğe gidecek. Bu yeni tasarım değişikliği sayesinde çift basma ve toz kaçması gibi kabul edilemeyecek sorunlar ortadan kalkacak.

Apple Macbook’ların klavyesi tamamen değişiyor!

Oldukça güçlü hale gelen iPad Pro günümüzde birçok dizüstü bilgisayarı geride bırakmayı başarıyor. Bu kapsamda Macbook kullanıcıları iPadOS ile fare desteğine de kavuşan iPad Pro’yu yeni bir alternatif olarak değerlendirebilir.

The post 12 inç Macbook için yolun sonuna gelindi appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.