280 bin liralık uzay bavulu!

Ay'da tatil yapma fikri, şimdilik bilim kurgu filmlerinden öteye gidemiyor. Fakat SpaceX ve Virgin Galactic gibi birçok firma şu anda bunu gerçekleştirmek için ciddi çalışmalar yürütüyor. Gelecekte gerçekleşmesi planlanan bu Ay tatilleri için...

280 bin liralık uzay bavulu!
Ay'da tatil yapma fikri, şimdilik bilim kurgu filmlerinden öteye gidemiyor. Fakat SpaceX ve Virgin Galactic gibi birçok firma şu anda bunu gerçekleştirmek için ciddi çalışmalar yürütüyor. Gelecekte gerçekleşmesi planlanan bu Ay tatilleri için de Horizn Studios, uzay yolculukları için dünyanın ilk bavul modelini rotaya çıkardı. İşte uzay bavulu hakkında detaylar!

NASA Dragonfly misyonu ile Titan'da drone uçuracak!

Uzay bavulu, tasarımıyla geleceği gösteriyor

Bavul, NASA'nın 2033 yılında Mars'a ilk insanlık görevi yapan astronotlardan biri olmayı uman 18 yaşındaki Alyssa Carson tarafından tasarlandı. Ve Carson yaptığı açıklamalarda "Benim neslim uzay seyahatlerine daha yakın ve ben de üç yaşımdan beri astronot olmayı hayal ediyorum." açıklamasında bulundu.  Bunun yanı sıra gelecek konsepti ile bir şeyler tasarlamayı çok sevdiğini belirten 18 yaşındaki genç, bu çantaya Horizn ONE adını verdi. Horizn ONE olarak adlandırılan bavul, grafen-güçlendirilmiş karbon fiber malzemeye ve aynı zamanda son derece hafif olmasına rağmen sağlam bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Bavulun ağırlığı ise 900 gr civarında. Dahili bir ekrana ve parmak izi okuyucusuna ev sahipliği eden bavul, aynı zamanda kablosuz şarj gibi teknolojileri de bünyesinde barındırıyor. Bavulun fiyatı da en çok dikkat çeken konulardan bir tanesi. Birçok insanın ulaşamayacağı fiyatla satışa sunulan bavul için belirlenen fiyat etiketi 40.000 sterlin (yaklaşık 280 bin lira) şeklinde.

The post 280 bin liralık uzay bavulu! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.