Teknoloji Haberleri

5 Adımda Notebook Seçme Rehberi! Kısayol #23

Kısayol‘un 23. bölümünde 5 adımda notebook seçme rehberi ile karşınızdayız. Ayrıca bir sürpriz kutu açılışı, ürün deneyimi ve her hafta olduğu gibi fırsat ürünleri Kısayol 23. bölümünde. Kısayol’un yeni bölümünde tüketiciler için 5 adımda notebook seçme rehberi hazırladık. Özellikle taşınabilir bilgisayar kategorisinde pek çok farklı özelliklere sahip ürün bulunuyor. Bu da doğal olarak tüketicilerin tercihlerinde zorlanmalarına sebebiyet verebiliyor. Yayınımızda ideal notebook seçimi için hazırladığımız 5 maddeyi sizlere anlattık. Ayrıca Kısayol 23. bölümünde sürpriz bir kutu açılışı, teknolojik akıllı telefon kılıfı, haftanın teknoloji haberleri, fırsat ürünleri gibi pek çok içeriği de sizleri bekliyor. https://youtu.be/b8EW9XFoRyw

5 Adımda Notebook Seçme Rehberi 

1 – İhtiyaçlarınızın ve Notebook kullanım amacının belirlenmesi

Satın alacağınız ürünü hangi amaçla kullanacaksınız? Oyun için mi, iş için mi ya da sadece internete girmek için mi?

2- Ekran seçimi

Dokunmatik ekranlı bir bilgisayar mı istiyorsunuz? Dokunmatik ekranlı bilgisayarım olmasa da olur mu diyorsunuz? 2’si bir arada taşınabilir bilgisayarlardan tutun, 17 inçlik oyuncu bilgisayarlarına kadar burada da pek çok seçenek sizleri bekliyor.

3- İşlemci ve ekran kartı seçimi

Kullanım karakteriniz güçlü bir işlemci ve ekran kartına ihtiyaç duyuyorsa, güçlü bir işlemci ve harici ekran kartı olmazsa olmaz. Artık günümüzde masaüstü ekran kartlarının gücünü yakalayan mobil ekran kartları ve işlemciler, istediğiniz gücü size mobilde de sunuyor.

4- Depolama birimi ve RAM seçimi

Geniş bir depolama alanına ihtiyacınız varsa HDD sizin için güzel bir seçenek. Fakat daha yüksek performans elde etmek için de SSD olmazsa olmaz. Notebook üreticileri bu seçimimizi kolaylaştırmak için günümüzde hem HDD hem de SSD birimine yer veren ürünler de geliştiriyor. Tabii RAM kapasitesi de en önemli konuların başında. Aynı anda çok fazla sekme ve uygulama kullanıyorsanız, RAM seçiminin 8 GB ve üzeri olmasında fayda var. Ayrıca render alma, oyun oynama gibi isteklerle beraber 8 – 16 GB RAM seviyeleri tercih edilmeli. Standart kullanımda ise 4 GB RAM kapasitesi de kullanıcılara yeterli gelecektir.

5- Pil ömrü ve taşınabilirlik özellikleri

Tüm bu 4 adımdaki tercihleri yaptıktan sonra, iki bilgisayar arasında kaldıysanız, size daha çok pil ömrü sunan ve taşınabilirliği daha iyi olan bir ürünü seçmenizi tavsiye ediyoruz. Tabii sizin için taşınabilirlik önemliyse! Bu noktada da tercih size ve kullanım amacınıza kalmış durumda.

Bu hafta hangi haberleri konuştuk?

https://shiftdelete.net/huawei-isletim-sistemi-gelistiriyor

https://shiftdelete.net/galaxy-s10-ekrani-rekor-puan-aldi

https://shiftdelete.net/apple-25-mart-etkinligini-resmen-duyurdu-sov-zamani

https://shiftdelete.net/huawei-mate-20-satis-rakamlari-aciklandi

https://shiftdelete.net/facebook-gizlilik-konusunda-kendini-gelistirecek

The post 5 Adımda Notebook Seçme Rehberi! Kısayol #23 appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.