5G ile şehirlere bağlanan akıllı elektrikli otomobil

Elektrikli otomobil çoktan dünyada kabul gören ve gün geçtikçe benzinli otomobillerin yerini almaya başlayan önemli bir alternatif haline geldi. Human Horizons adlı bir girişimin geliştirdiği Elektrikli otomobil ise akıllı özellikleriyle öne...

5G ile şehirlere bağlanan akıllı elektrikli otomobil
Elektrikli otomobil çoktan dünyada kabul gören ve gün geçtikçe benzinli otomobillerin yerini almaya başlayan önemli bir alternatif haline geldi. Human Horizons adlı bir girişimin geliştirdiği Elektrikli otomobil ise akıllı özellikleriyle öne çıkıyor.  Bulunduğu şehrin 5G ağına bağlanan ilk elektrikli otomobil olan HiPhi 1 aynı zamanda lüks bir dizayna sahip. Peki ama bu yeni elektrikli otomobil nasıl özelliklere sahip ve rakiplerinden farkları neler?

Akıllı Elektrikli Otomobil ve özellikleri

Otomobilde anahtar ve telefon uygulaması dışında da yüz tanıma ile de kapıları açmak mümkün olacak. Aracın yüz tanıma sisteminin ne kadar güvenilir olduğu ve kandırılıp kanldırılamayacağı ise soru işareti. 5G ile birlikte akıllı şehirlerde hayatımıza girecek. Anlık trafik bilgileri, güzergah değişiklikleri gibi temel bilgileri şehrin ağına bağlanarak size aktaran bu yeni nesil otomobil, gelecek için tasarlanmış.

mazda

Aslında tam olarak da geleceğin otomobili. Zira Çin merkezli girişim 2021 yılına kadar HiPhi 1 adlı otomobili Çin yollarına çıkaramayacak. Diğer ülkeler için ne zaman piyasaya çıkacağı ya da çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor. Araçta iki adet 286 beygirlik elektrik motoru bulunuyor. Araç 62 Km hıza 3.9 saniyede çıkabiliyor. Ve en önemlisi tam dolu bir batarya ile araç 643 km yol katedebiliyor. akilli elektrikli otomobil,5g Bu arada Çin merkezli girişim Ford, Jaguar ve Land Rover gibi firmalardan önemli ortaklara sahip. Bu da Tesla karşısında ciddi bir rakip doğmaya başladığını işaret ediyor gibi. Peki siz ne düşünüyorsunuz, akıllı elektrikli otomobil HiPhi 1 gerçekten de geleceğin otomobili olabilir mi? Henüz üretim sürecine girmeyen HiPhi 1, Tesla araçlarına rakip olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

The post 5G ile şehirlere bağlanan akıllı elektrikli otomobil appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.