5G kullanıcılarının sayısı hızla artıyor!

5G teknolojisi dünyanın birçok noktasında ve ülkemizde henüz kullanıma sunulmamışken, Güney Kore’de geçtiğimiz aylarda aktif olarak kullanılmaya başlandı. Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ilk veriler açıklandı. 10 Haziran...

5G kullanıcılarının sayısı hızla artıyor!
5G teknolojisi dünyanın birçok noktasında ve ülkemizde henüz kullanıma sunulmamışken, Güney Kore’de geçtiğimiz aylarda aktif olarak kullanılmaya başlandı. Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ilk veriler açıklandı. 10 Haziran itibariyle ülkede 1 milyondan fazla 5G abonesinin olduğu belirtiliyor. 1 milyon aboneye 69 günde ulaşıldı. 3 Nisan itibariyle ülkede kullanıma sunulan 5G teknolojisine her gün yaklaşık 17 bin abonenin geçiş yaptığı belirtiliyor.

Huawei Mate X 5G hız testi sonucu ortaya çıktı

Güney Kore'de 5G kullanıcı sayısı 1 milyonu geçti!

5G abonelerinin yüzde 40’lık bölümünü SK Telecom elinde bulundururken, Korea Telecom ve LG Uplus yüzde 30’luk paya sahip. 5G teknolojisinin kullanıma sunulmasının LG Uplus’ın abone sayısına yüzde 20 katkı sağladığı belirtiliyor. 5G kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor Tahmin edilebileceği gibi şu anda ülkenin tamamında 5G teknolojisi sunulmuyor. Ancak, sınırlı kapsama alanına rağmen abone sayısı her geçen gün artıyor. Abone sayısında ciddi bir artış yakalanmasında, her üç telefon operatörünün Galaxy S10 5G ve LG V50 ThinQ 5G modellerinin özel kampanyalar ile kullanıcılara sunulmasının büyük katkısı var.

The post 5G kullanıcılarının sayısı hızla artıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.