ABD Başkanı Trump, bazı oyunlara tepki gösterdi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletinde yer alan El Paso kentinde beyaz bir milliyetçi tarafından düzenlenen silahlı saldırıda birçok insan hayatını kaybetti. Bir başka ABD eyaleti olan Ohio'da da yaşanan bir silahlı saldırı, El Paso...

ABD Başkanı Trump, bazı oyunlara tepki gösterdi
Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletinde yer alan El Paso kentinde beyaz bir milliyetçi tarafından düzenlenen silahlı saldırıda birçok insan hayatını kaybetti. Bir başka ABD eyaleti olan Ohio'da da yaşanan bir silahlı saldırı, El Paso saldırısı ile birlikte toplamda otuzdan fazla kişinin hayata gözlerini yummasına sebep oldu.

Cloudflare, El Paso saldırısı sonrası desteği kesti

ABD Başkanı şiddet içeren oyunlar için bir düzenleme istiyor

Bireysel silahlanma ve beyazların üstünlüğü hakkındaki tartışmaların bir anda alevlenmesi, Beyaz Saray da dahil olmak üzere bütün kurum ve kuruluşların dikkatini çekti. 2019 yılında kitlelere yönelik 250 farklı saldırı düzenlendi. şiddet içeren oyunlar ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Kevin McCarthy de Donald Trump'a destek vererek video oyunlarını suçladı. Dün bu olayların sonucunda basına bir açıklama yapan Başkan Trump'ın açıklamalarından önemli satır araları şu şekilde: "Tek bir ağızdan ırkçılığı, bağnazlığı ve beyazın üstünlüğünü savunan ideolojiyi kınamalıyız. Sosyal medya şirketleri ile birlikte çalışarak bu saldırganları kendi saldırılarını düzenlemeden önce tespit etmeliyiz. Toplumumuzdaki şiddetin yüceltilmesine katkı sağlayan ürkütücü ve korkunç video oyunları için bir düzenleme talep ediyorum." Donald Trump Kevin McCarthy ise şöyle konuştu: "Bireyleri insanlıktan çıkaran video oyunları, Amerika'nın kitlelere yönelik yapılan saldırılar ile uğraşmasında kısmen suçludur. Video oyunları bir problemdir." İlgili açıklamalar henüz yasal bir etkiye sahip değil. Cloudflare, Başkan Trump'tan ve Kevin McCarthy'den önce bu tarz bir saldırıya sert bir tepki göstermişti. ABD toplumundaki birçok kişi, Trump'ın yeni adımını bekliyor. Video oyunlarına ilişkin ciddi düzenlemeler gelebilir. Sizce bu söylemler hayata geçirilirse küresel anlamda bir değişiklik olur mu? Oyun satışları nasıl etkilenir? Şiddet içeren video oyunları mevzusunda ortak bir çözüm bulunabilir mi?

The post ABD Başkanı Trump, bazı oyunlara tepki gösterdi appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.