ABD-Çin ticaret savaşı yeni bir boyuta mı taşınıyor?

Trump’ın göreve geldiği günden bu yana adım adım ilerlettiği ABD-Çin ticaret savaşı yeni bir boyuta mı taşınıyor? Şimdiye kadar ABD hamlelerini karşı atak yapmayan Çin, ülkesinde iş yapan ABD’li şirketleri tek tek uyardı. Uyarının içeriğine...

ABD-Çin ticaret savaşı yeni bir boyuta mı taşınıyor?
Trump’ın göreve geldiği günden bu yana adım adım ilerlettiği ABD-Çin ticaret savaşı yeni bir boyuta mı taşınıyor? Şimdiye kadar ABD hamlelerini karşı atak yapmayan Çin, ülkesinde iş yapan ABD’li şirketleri tek tek uyardı. Uyarının içeriğine bakılırsa Çin, ABD’nin yeni bir hamlesine karşı hazırlık yapıyor gibi görünüyor. Peki ama Çin tam olarak nasıl bir uyarıda bulundu?

Çin'in uyarısı ABD-Çin ticaret savaşı için ne anlam ifade ediyor?

Çin, ABD'nin Huawei yasağı hamlesi sonrası bekleme politikasını tercih etti. Ancak ABD firmalarından ardı ardına gelen yasaklama hamleleri sonrası Çin'in sabrı taşmışa benziyor. Çin yaptığı uyarıda ülkede iş yapan, ya da Çin'li şirketlerle tedarik ortaklığı yapan firmalara uyarıda bulundu. Eğer bu firmalar Çin şirketlerine karşı ticari bir savaşın cephesinde yer alırsa, Çin ile olan ticari ilişkileri sona erecek.

putin

Her ne kadar Huawei'nin ismi metinde geçmese de Çin, Huawei'ye karşı gün geçtikçe artan yasak furyasının da önüne geçmek istiyor. Uzmanlara göre Çin'in bu hamlesi sadece basit bir uyarı mektubu olmanın ötesinde. Uyarı mektubu, ABD-Çin ticaret savaşı için yeni bir cephe açılması durumunda bu krizin çok daha derinleşeceğinin habercisi. ABD-çin ticaret savaşı, huawei yasağı Teknoloji dünyası için önemli bir tedarik zincirinin önemli iki oyuncusunun arasında ki bu gerginlik Huawei yasağı ile sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz, ABD-Çin ticaret savaşı daha da şiddetli bir hale gelebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

The post ABD-Çin ticaret savaşı yeni bir boyuta mı taşınıyor? appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.