ABD Çinli telefonlar için Ulusal Acil Durum ilan etti!

Amerika Birleşik Devletleri, Çinli telekom şirketlerine savaş açmış durumda. Amerikan Başkanı Donald Trump imzaladığı yeni kararnameyle gündeme geldi. Risk teşkil eden firmalardan ekipman alınmasını engelleyen kararname Trump tarafından imzalandı. ABD Başkanı ve Twitter CEO'su buluştu ABD Huawei yasağı için kararname çıkardı Amerika Başkanı Trump son olarak ilan ettiği ‘Ulusal Acil Durum’ ile gündeme geldi. Ülkede ilan edilen acil durum sonrasında ulusal güvenliği tehlikeye sokan şirketlerin ekipmanlarının kullanılması yasaklanıyor. 150 gün içinde uygulamaya konulması beklenen kararname, özellikle Huawei’nin etkisini ortadan kaldırmak için atılan adım olarak görülüyor. Bu hamleyle birlikte Huawei yasağı resmen imzalanmış oldu. Konuyla ilgili Ticaret Bakanlığı cephesinden de açıklama geldi. Ticaret Bakanı Wilbur Ross, ülkenin bilgi ve iletişim teknolojilerini yabancılardan korumayı hedeflerdiklerini söyledi. Kararnamede dikkat çeken detay ise herhangi bir ülke ya da şirketin isminin geçmemesi. Ancak daha önceden Huawei’yi bir tehdit olarak gören ABD’nin bu hamlesinde Çinli teknoloji devinin payı büyük. ABD, daha önce müttefiklerini Huawei’nin 5G teknolojisini kullanmamaları konusunda uyarmıştı.   The post ABD Çinli telefonlar için Ulusal Acil Durum ilan etti! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

ABD Çinli telefonlar için Ulusal Acil Durum ilan etti!
Amerika Birleşik Devletleri, Çinli telekom şirketlerine savaş açmış durumda. Amerikan Başkanı Donald Trump imzaladığı yeni kararnameyle gündeme geldi. Risk teşkil eden firmalardan ekipman alınmasını engelleyen kararname Trump tarafından imzalandı.

ABD Başkanı ve Twitter CEO'su buluştu

ABD Huawei yasağı için kararname çıkardı

Amerika Başkanı Trump son olarak ilan ettiği ‘Ulusal Acil Durum’ ile gündeme geldi. Ülkede ilan edilen acil durum sonrasında ulusal güvenliği tehlikeye sokan şirketlerin ekipmanlarının kullanılması yasaklanıyor. 150 gün içinde uygulamaya konulması beklenen kararname, özellikle Huawei’nin etkisini ortadan kaldırmak için atılan adım olarak görülüyor. Bu hamleyle birlikte Huawei yasağı resmen imzalanmış oldu. Konuyla ilgili Ticaret Bakanlığı cephesinden de açıklama geldi. Ticaret Bakanı Wilbur Ross, ülkenin bilgi ve iletişim teknolojilerini yabancılardan korumayı hedeflerdiklerini söyledi. Kararnamede dikkat çeken detay ise herhangi bir ülke ya da şirketin isminin geçmemesi. Ancak daha önceden Huawei’yi bir tehdit olarak gören ABD’nin bu hamlesinde Çinli teknoloji devinin payı büyük. ABD, daha önce müttefiklerini Huawei’nin 5G teknolojisini kullanmamaları konusunda uyarmıştı.  

The post ABD Çinli telefonlar için Ulusal Acil Durum ilan etti! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.