Adımları en doğru sayan cihaz hangisi? (Video)

Birçok insan yalnızca kaç adım attığını öğrenmek için akıllı saat ya da akıllı bileklik satın alıyor. Fakat günümüzdeki birçok telefonda da adım sayar özelliğinin olduğunun görüyoruz. Peki, akıllı telefon adım sayar ne kadar doğru çalışıyor?...

Adımları en doğru sayan cihaz hangisi? (Video)
Birçok insan yalnızca kaç adım attığını öğrenmek için akıllı saat ya da akıllı bileklik satın alıyor. Fakat günümüzdeki birçok telefonda da adım sayar özelliğinin olduğunun görüyoruz. Peki, akıllı telefon adım sayar ne kadar doğru çalışıyor? Bu videomuzda “Adımları en doğru sayan cihaz hangisi?” ve “En doğru adımı hangi cihaz sayıyor?” gibi sorularının cevabını veriyoruz. İşte akıllı telefon vs akıllı saat vs akıllı bileklik karşılaştırması!

Yeni Samsung akıllı bileklikler resmen görüntülendi!

Adımları en doğru sayan cihaz hangisi?

Huawei P20, Galaxy S9, Gear Sport ve Mi Band 3 modellerini kullanarak yaptığımız testte, adımları en doğru sayan cihazı buluyoruz. Testlerde 4 cihaz da birbirine benzer sonuçlar vermeyi başarıyor. Telefonlar da beklentilerin üstünde bir performans sergilemeyi başarıyor. Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan “Adımları en doğru hangisi sayıyor?” videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler… https://youtu.be/6QU7wF4UBrQ

Akıllı telefon adım sayar testi

Akıllı telefonların vermiş olduğu sonuçlar, neredeyse akıllı saat ve akıllı bileklikler kadar doğru sonuç verebiliyor. Yani bu sonuçlara bakıldığında, telefonun yanınızda olduğu sürece doğru sonuçlar verebileceğini söyleyebiliriz.

Akıllı telefonlardaki adım sayar nasıl çalışıyor?

Güncel akıllı telefon modellerin çoğunda bulunan adım sayar özelliği telefonlarda, hareket sensörleri ve konum verisi baz alınarak, kullanıcıya en doğru bilgiyi vermeye çalışıyor. Hareket sensörü, yaptığınız hareketleri algılarken konum verisi, kat ettiğiniz mesafeyi değerlendiriyor. Böylece hareket sensöründen alınan veriler ve konum verileri bir araya getirilerek adım sayınızı tespit ediyor.

The post Adımları en doğru sayan cihaz hangisi? (Video) appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.