Teknoloji Haberleri

AirPods rakibi Microsoft Surface EarBuds

Kablosuz kulaklıklar pazarında işler gün geçtikçe kızışıyor. Son olarak, Microsoft 2 Ekim günü düzenlediği etkinliğinde yeni kulaklık modelini görücüye çıkardı. Microsoft Surface Earbuds özellikleri ve fiyatı da bu etkinlikte netlik kazandı.

Surface Laptop 3 tanıtıldı

Microsoft Surface Earbuds özellikleri

Microsoft ilk kablosuz kulakiçi kulaklık modelini düzenlediği etkinlikte tanıttı. Apple AirPods’a rakip olan kablosuz kulaklıkların tüm gün konfor sağladığı ve 24 saate kadar pil ömrüne sahip olduğu açıklandı. Tasarım açısından AirPods’tan ayrılan kulaklıkta gürültü önleyici özellik bulunuyor. Bu sayede her iki kulaklık da telefonla konuşurken gürültüyü azaltabiliyor. Cortana entegrasyonu ile birlikte gelen Surfaca Earbuds, kullanıcısının sesli komutlarını algılayabiliyor. Kulaklık modelinde ayrıca Office entegrasyonu da bulunuyor. Böylece Office uygulamaları ile de entegre çalışabiliyor. Dokunmatik bir yüzeyle gelen kulaklık bu sayede kontrol edilebiliyor. Lansmandan verilen bilgiye göre, basit birkaç dokunuşla Spotify’ı açmak mümkün. Surface Earbuds tanıtılır tanıtılmaz tasarımı ile ilgili kullanıcıları ikiye bölmeyi başardı. Kulağa takıldığında kendini belli eden bir tasarıma sahip olan kulaklık bazı kişiler tarafından beğenilmedi. Diğer yandan Microsoft yaptığı açıklamada ergonomiye ve ağırlığa odaklandıklarını, kulaklığın, kulakta dengeli bir şekilde durabileceği bir tasarım ortaya çıkardıklarını söyledi.

Microsoft Surface Earbuds fiyatı

Microsoft Surface Earbuds fiyatı da düzenlenen etkinlikte belli oldu. Yeni kablosuz kulaklık modeli 249 dolarlık fiyat etiketine sahip. Yeni nesil kulaklık bu yılın ardından satışa çıkacak. Güncelleniyor…

The post AirPods rakibi Microsoft Surface EarBuds appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.