Akıllı saat pazarında kartlar yeniden dağıtıldı!

Akıllı saatlerin telefonlar olmadan bazı ihtiyaçları kendi başına karşılayabildiğini kanıtlaması epey zaman aldı. Bu kapsamda akıllı saat pazarı, durgunlaşan mobil cihaz endüstrisini kayda değer bir büyüme hızı ile utandırmayı başardı. Strategy...

Akıllı saat pazarında kartlar yeniden dağıtıldı!
Akıllı saatlerin telefonlar olmadan bazı ihtiyaçları kendi başına karşılayabildiğini kanıtlaması epey zaman aldı. Bu kapsamda akıllı saat pazarı, durgunlaşan mobil cihaz endüstrisini kayda değer bir büyüme hızı ile utandırmayı başardı. Strategy Analytics'in son raporuna göre, yılın ikinci çeyreğinde 12.3 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yılın aynı dönemde bu rakam 8.6 milyon seviyesindeydi, yani yüzde 44 seviyesinde bir artış elde edilmiş durumda.

Galaxy Watch Active 2 için YouTube müjdesi

Akıllı saat satışları Apple'ın liderliğinde devam ediyor!

Bu kapsamda Apple'ın akıllı saat pazarında tek başına elde ettiği pay yüzde 46.4'e yükseldi. Analistler bu ezici üstünlüğün birkaç yıl daha devam edeceğini belirtirken Samsung, Galaxy Watch Active modeli ile önemli bir büyüme elde etmeyi başardı. Bu kapsamda geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde yüzde 10.5 olan pazar payı, bu yılın ikinci çeyreğinde 15.9 seviyesine ulaştı. Samsung’un hemen ardından Fitbit gelirken, geriye kalan bölümü diğer akıllı saat üreticileri oluşturuyor. Fitbit Versa Lite gibi modellerin beklenilen ilgiyi görmemesi nedeniyle satış rakamları yaklaşık 100 bin adet düştü. Samsung'un elde ettiği başarının buna dahil edilmesiyle birlikte, Fitbit'in pazar payı 1 yıl içerisinde yüzde 15.2'den, yüzde 9.8 seviyesine düştü.

The post Akıllı saat pazarında kartlar yeniden dağıtıldı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.