Zz Güzellik

Alındaki Kırışıklıklar Nasıl Geçer?

Stresli bir yaşam, ilerleyen yaş ya da yorgunluk gibi etmenler alın kırışıklıkları oluşumunun asıl sebebidir. Özellikle de yaşlanmaya bağlı olarak vücutta bir takım izler oluşur. Alın kırışıklıkları da bu izlerin belli başlı temel sonuçlarıdır. Alınlardaki kırışıklıkların ortaya çıkması sadece yaşa bağlı olarak oluşmaz. Aynı şekilde genç kişilerde de alın çizgilerinin belli olması ile sık bir şekilde karşılaşma sağlanır.

Günümüz yaşam koşulları son derece yoğun bir iş hayatını ortaya çıkarır. Pek çok kişi de bu yoğun iş hayatı karşısında oldukça stres yaşar. Bu stres durumuna yorgunluk gibi etkiler de eklenince alnın kırışması içinden çıkılmaz bir hal alır. Etkili yöntemler sayesinde kişiler alındaki kırışıklıklardan kurtulmak ister. Böylece daha genç görünmenin yöntemi de sağlanmış olur.

Yeşil elma pek çok sorunun çözüme ulaşmasında son derece etkilidir. Özellikle de cilt için sağladığı yarar sayesinde insanların vazgeçemediği bir yiyecek haline gelir. Yeşil elma mucizesi ile siz de alın kırışıklıklarından kurtulabilirsiniz. Yeşil elma ile kırışık giderme için bir adet yeşil elma, 7 adet üzüm ve 5 kaşık aloe vera kullanmanız gerekir. Tüm malzemeleri karıştırarak bir maske hazırlanır. Hazırlanan maskeyi yüzünüze sürün ve yarım saat o şekilde bekleyin. Daha sonra su ile temizleyerek kısa sürede kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Kırışıklıkların zaman içerisinde azalmasında zeytinyağı oldukça etkilidir. Bu maskeyi hazırlamak için 2 kaşık vazelin, bir kaşık bal ve bir kaşık zeytinyağına ihtiyaç duyarsınız. Öncelikli olarak vazelini eritmeniz gerekir. Vazelini eritirken bir cezveden yardım alabilirsiniz. Vazelin eridikten sonra tüm malzemeleri karıştırınız. Önceden hazırladığını krem kutusunun içerisine hazırladığınız karışımı boşaltınız. Karışım bir süre sonra donarak, krem kıvamına ulaşır.

Zeytinyağı ile kırışıklıklardan kurtulmak için hazırlanan kremin düzenli bir şekilde kullanılması gerekir. Her gece uyumadan önce sürülen bu karışım, alın kırışıklığı giderme noktasında son derece önemlidir. Zeytinyağı içerikli bu krem cildin nem dengesini sağlamada oldukça önemli bir etki sağlar. Bu sayede de ciltte bir kırışıklık oluşmaz.