Ambulans ve polise adres tarifi gerekmeyecek!

Herhangi bir acil durumda ambulans veya polis çağırmak isteyen birçok insan telaşa kapılarak bilgi vermekte zorlanabiliyor. Bununla birlikte sağlık durumu kötü olan bir insan ambulansı aradığında adres veremeyebiliyor. Bu gibi durumlarda arayan kişinin yerinin tespit edilebilmesi için dünya genelinde GSM operatörlerinden yardım alınıyor. ABD'nin Federal İletişim Kurulu'den (FCC) adres tarifini ortadan kaldırabilecek bir adım atmak istiyor. ABD'de 911 arandığında adres rahatlıkla görülebilecek! Kullanıcılar cep telefonları ile 911'i aradığında A-GPS sayesinde GSM operatörlerinin baz istasyonları üzerinde uydu bağlantısı ile konum tespiti yapılabiliyor. Komisyonun önerisi ise dikey konum bilgisininde paylaşılması. Normal şartlarda yatay konum bilgisi elde edilebiliyor. Bu sayede sizin hangi binadan aradığınız acil durumda 911 tarafından görülebiliyor. Ancak, dikey konum bilgisi paylaşıldığında adres tarifine pek ihtiyaç kalmayacak. Hem yatay ve hem dikey konum bilgisi elde edilebildiğinde polis, ambulans veya itfaiye gibi birimlere bir apartmanın kaçıncı katından arandığı aktarılabiliyor. Böylece arayan kişinin iyi olmadığı durumlarda müdahale hızlanacak. The post Ambulans ve polise adres tarifi gerekmeyecek! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Ambulans ve polise adres tarifi gerekmeyecek!
Herhangi bir acil durumda ambulans veya polis çağırmak isteyen birçok insan telaşa kapılarak bilgi vermekte zorlanabiliyor. Bununla birlikte sağlık durumu kötü olan bir insan ambulansı aradığında adres veremeyebiliyor. Bu gibi durumlarda arayan kişinin yerinin tespit edilebilmesi için dünya genelinde GSM operatörlerinden yardım alınıyor. ABD'nin Federal İletişim Kurulu'den (FCC) adres tarifini ortadan kaldırabilecek bir adım atmak istiyor.

ABD'de 911 arandığında adres rahatlıkla görülebilecek!

Kullanıcılar cep telefonları ile 911'i aradığında A-GPS sayesinde GSM operatörlerinin baz istasyonları üzerinde uydu bağlantısı ile konum tespiti yapılabiliyor. Komisyonun önerisi ise dikey konum bilgisininde paylaşılması. Normal şartlarda yatay konum bilgisi elde edilebiliyor. Bu sayede sizin hangi binadan aradığınız acil durumda 911 tarafından görülebiliyor. Ancak, dikey konum bilgisi paylaşıldığında adres tarifine pek ihtiyaç kalmayacak. Hem yatay ve hem dikey konum bilgisi elde edilebildiğinde polis, ambulans veya itfaiye gibi birimlere bir apartmanın kaçıncı katından arandığı aktarılabiliyor. Böylece arayan kişinin iyi olmadığı durumlarda müdahale hızlanacak.

The post Ambulans ve polise adres tarifi gerekmeyecek! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.