Android Auto yenilendi! İşte değişiklikler!

Google I/O 2019 geliştirici konferansının başlamasına saatler kalırken, araç içi bilgi - eğlence sistemi Android Auto'nun yenilendiği duyuruldu. Kullanıcıların talepleri daha sezgisel ve daha az dokunma gerektiren bir arayüzden yanaydı. Bu kapsamda tasarımı yenileyen Google karanlık mod desteği kazandırdığı Android Auto'nun alt kısmına yerleştirdiği gezinti çubuğu sayesinde daha bir bir arayüz sundu. Uyumlu olan uygulamalar gezinme çubuğunun yerini alabiliyor. Auto nasıl olacak? Android Auto tasarımı yenilendi! Böylece sürüş halinde bilgi sistemini kolayca kontrol edebiliyorsunuz. Örneğin, bir hedefe gitmek için Google Haritalar’ı kullanıyorsanız ve tam ekranda açmadıysanız, bir sonraki adımı yeni gezinti çubuğu sayesinde görebiliyorsunuz. Ayrıca, yeni gezinti çubuğu sayesinde Google Asistan'a tek tuş ile erişmek mümkün. Ortada yer alan ana ekran tuşu sol tarafa taşındı. Bildirim merkezi ise yapılan değişilikler sonrasında daha işlevsel ve kullanılabilir hale geldi. Auto'nun ürün müdürü Rod Lopez'e göre yenilenen tasarım yolda daha hızlı olmanıza yardımcı olacak, bir bakışta daha yararlı bilgiler gösterecek ve sürüş sırasında yapılması gereken genel görevleri basitleştirecek. The post Android Auto yenilendi! İşte değişiklikler! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Android Auto yenilendi! İşte değişiklikler!
Google I/O 2019 geliştirici konferansının başlamasına saatler kalırken, araç içi bilgi - eğlence sistemi Android Auto'nun yenilendiği duyuruldu. Kullanıcıların talepleri daha sezgisel ve daha az dokunma gerektiren bir arayüzden yanaydı. Bu kapsamda tasarımı yenileyen Google karanlık mod desteği kazandırdığı Android Auto'nun alt kısmına yerleştirdiği gezinti çubuğu sayesinde daha bir bir arayüz sundu. Uyumlu olan uygulamalar gezinme çubuğunun yerini alabiliyor.

Auto nasıl olacak?

Android Auto tasarımı yenilendi!

Böylece sürüş halinde bilgi sistemini kolayca kontrol edebiliyorsunuz. Örneğin, bir hedefe gitmek için Google Haritalar’ı kullanıyorsanız ve tam ekranda açmadıysanız, bir sonraki adımı yeni gezinti çubuğu sayesinde görebiliyorsunuz. Ayrıca, yeni gezinti çubuğu sayesinde Google Asistan'a tek tuş ile erişmek mümkün. Ortada yer alan ana ekran tuşu sol tarafa taşındı. Bildirim merkezi ise yapılan değişilikler sonrasında daha işlevsel ve kullanılabilir hale geldi. Auto'nun ürün müdürü Rod Lopez'e göre yenilenen tasarım yolda daha hızlı olmanıza yardımcı olacak, bir bakışta daha yararlı bilgiler gösterecek ve sürüş sırasında yapılması gereken genel görevleri basitleştirecek.

The post Android Auto yenilendi! İşte değişiklikler! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.