Android kazaları tespit edecek, hayat kurtaracak

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Google I/O etkinliğinde Android Q Beta 3 sürümünü duyurmuştu. İçerdiği tüm kodları geliştiriciler tarafından taranan işletim sisteminde, oldukça ilgi çekici bir özellik keşfedildi. Ortaya çıkan bilgilere göre Android kaza tespiti de yapabilecek. Android Q gezinme deneyimini ileri taşıyacak! Android kaza tespiti yapabilecek! Android Q işletim sistemi ile birlikte kaza tespiti özelliği de kazanan Android, kaza yaptığınız anda bunu algılayabilecek. Tabi bu kazaların, hangi sensörler yardımıyla algılanacağı hakkında henüz bir bilgi de bulunmuyor. Hareket sensörleriyle ciddi titreşimler yardımıyla da ses sensörleriyle ciddi sesler yardımıyla da bu kazaları algılayabilir. Cihazınız, kaza yaptığınızı anlamasının ardından, ilgili acil durum servislerine bildirim gönderebilir. Böylece kazalara erkenden ulaşılabilmesi sayesinde daha çok insanın hayatı kurtarılabilir. Android Q'da yer alması beklenen bu özelliğin ilk aşamada tüm Android akıllı telefonlar tarafından kullanılması beklenmiyor. Yalnızca Pixel telefon modellerinde yer alması bekleniyor. Bunun yanı sıra bazı markaların üst seviye akıllı telefon modellerinde de kullanılabilme ihtimal epey yüksek gözüküyor. https://www.youtube.com/watch?v=ev_J48000FY The post Android kazaları tespit edecek, hayat kurtaracak appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Android kazaları tespit edecek, hayat kurtaracak
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Google I/O etkinliğinde Android Q Beta 3 sürümünü duyurmuştu. İçerdiği tüm kodları geliştiriciler tarafından taranan işletim sisteminde, oldukça ilgi çekici bir özellik keşfedildi. Ortaya çıkan bilgilere göre Android kaza tespiti de yapabilecek.

Android Q gezinme deneyimini ileri taşıyacak!

Android kaza tespiti yapabilecek!

Android Q işletim sistemi ile birlikte kaza tespiti özelliği de kazanan Android, kaza yaptığınız anda bunu algılayabilecek. Tabi bu kazaların, hangi sensörler yardımıyla algılanacağı hakkında henüz bir bilgi de bulunmuyor. Hareket sensörleriyle ciddi titreşimler yardımıyla da ses sensörleriyle ciddi sesler yardımıyla da bu kazaları algılayabilir. Cihazınız, kaza yaptığınızı anlamasının ardından, ilgili acil durum servislerine bildirim gönderebilir. Böylece kazalara erkenden ulaşılabilmesi sayesinde daha çok insanın hayatı kurtarılabilir. Android Q'da yer alması beklenen bu özelliğin ilk aşamada tüm Android akıllı telefonlar tarafından kullanılması beklenmiyor. Yalnızca Pixel telefon modellerinde yer alması bekleniyor. Bunun yanı sıra bazı markaların üst seviye akıllı telefon modellerinde de kullanılabilme ihtimal epey yüksek gözüküyor. https://www.youtube.com/watch?v=ev_J48000FY

The post Android kazaları tespit edecek, hayat kurtaracak appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.