Android Q Beta 4 yayınlandı! İşte detaylar!

Mayıs ayında düzenlediği I/O 2019 etkinliğinde Android Q Beta 3 sürümünü yayınlayan Google, aradan geçen yaklaşık bir ayın ardından bu kez Android Q Beta 4 sürümünü geliştiricilere sundu. Böylece finale bir adım daha yaklaşıldı. Beta 4'ün en...

Android Q Beta 4 yayınlandı! İşte detaylar!
Mayıs ayında düzenlediği I/O 2019 etkinliğinde Android Q Beta 3 sürümünü yayınlayan Google, aradan geçen yaklaşık bir ayın ardından bu kez Android Q Beta 4 sürümünü geliştiricilere sundu. Böylece finale bir adım daha yaklaşıldı. Beta 4'ün en önemli özelliklerinin başında Google'ın Android Q için yeni geliştirici API'lerini son kez yayınlaması geliyor. API 29 ile (sayı her sürümde artıyor) geliştiricilerin uygulamalarını uyumlu hale getirmesi talep ediliyor.

Q Beta 3, 21 model için çıktı

Android Q Beta 4 ile son API sürümü yayınlandı!

Şu anda geliştiriciler yayınlanan en son API'yi kullanarak Android Q tarafından sunulan karanlık mod, katlanabilir telefon desteği ve akıllı yanıtlar gibi çeşitli yenilikleri kendi uygulamaları ile uyumlu hale getirebiliyorlar. Şu anda Beta 4 sürümü, Google Pixel modellerinin yanı sıra Essential Phone modeline geldi. Beta sürecine dahil olan diğer akıllı telefonlarında oldukça kısa bir süre içerisinde Android Q Beta 4 sürümünü alması bekleniyor. Beta 4 sürümünün test edilebildiği / edilebileceği modeller şu şekilde; Asus Zenfone 5z, Essential Phone, Huawei Mate 20 Pro, LG G8 ThinQ, Nokia 8.1, OnePlus 6T, Oppo Reno, Realme 3 Pro, Sony Xperia XZ3, Tecno Spark 3 Pro, vivo X27, vivo NEX S, vivo NEX A, Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi Mix 3 5G. Siz de bu listedeki cihazlardan birine sahipseniz, buraya tıklayarak Android Q Beta programı hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Son olarak Android Q final sürümünün Ağustos ayında yayınlanmasının planlandığını belirtmeliyiz.

The post Android Q Beta 4 yayınlandı! İşte detaylar! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.