Android Q Beta 6 yayınlandı! Final sürümü geliyor!

Google’ın Android Q işletim sistemini yayınlamasına sadece birkaç hafta kaldı. 10 Temmuz tarihinde Android Q Beta 5'i yayınlayan teknoloji devi, aradan geçen bir ayın ardından bu kez Android Q Beta 6 sürümünü geliştiricilere sundu. Android...

Android Q Beta 6 yayınlandı! Final sürümü geliyor!
Google’ın Android Q işletim sistemini yayınlamasına sadece birkaç hafta kaldı. 10 Temmuz tarihinde Android Q Beta 5'i yayınlayan teknoloji devi, aradan geçen bir ayın ardından bu kez Android Q Beta 6 sürümünü geliştiricilere sundu. Android Q Beta 6 sürümünü önemli hale getiren detay ise işletim sisteminin son test sürümü olması. Yani, herhangi bir aksilik yaşanmaması halinde Google'ın bundan sonra doğrudan Android Q işletim sistemini yayınlaması bekleniyor.

Kaldırılan Android Q özelliği için açıklama

Android Q Beta 6 çıktı!

Beşinci beta sürümünde kaydırma hareketleri güncellenmişti. API 29 için en güncel SDK’yı, Android Studio için güncellenmiş derleme araçlarını bünyesinde barındıran Beta 6 işletim sisteminin tüm özelliklerine ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra geri hareketi için hassasiyet tercihi yapma imkanı sunuluyor. Bunun için gerekli tercihi Ayarlar > Sistem > Hareketler> Sistem navigasyonu bölümünden yapabiliyorsunuz. Kullanıcılara toplam dört seçenek sunuluyor.

Android Q Beta 6 nasıl yüklenir?

Pixel modellerinin yanı sıra Beta 6'nın test edilebildiği cihazlar; Asus ZenFone 5Z, Essential Phone, Huawei Mate 20 Pro, LG G8, Nokia 8.1, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7, OnePlus 6T, Oppo Reno, Realme 3 Pro, Sony Xperia XZ3, Tecno Spark 3 Pro, Vivo X27, Vivo Nex S, Vivo Nex A, Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi Mix 3 5G. Eğer bu listedeki bir cihaza sahipseniz ve Android Q için son test sürümünü deneyimlemek istiyorsanız, buraya tıklayarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

The post Android Q Beta 6 yayınlandı! Final sürümü geliyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.