Android Q bir özelliğin sonunu getiriyor

Google, 2011 yılında Android 4.0 işletim sistemi ile birlikte Android Beam teknolojisini duyurmuştu. Aynı yıl içerisinde Apple da AirDrop teknolojisi ile karşımıza çıkmıştı. Apple'ın teknolojisi her ne kadar çok iyi yerlere gelmiş olsa da Android'in dosya aktarım teknolojisi maalesef başarı elde edemedi. Merak edilen Android Q özellikleri (Video) Android Beam Android Q'da yer almayacak Android Q ile Android cihazlar birçok yeni özellik kazanacak. Fakat Android Beam özelliğine de veda etmek zorunda kalacak. Yani Android cihazlar arası dosya aktarım teknolojisi Beam, Android Q işletim sisteminin yüklü olduğu cihazlarda bulunmayacak. Beam teknolojisi her ne kadar kaldırılmış olsa da Android'te bu uygulamanın bir muadili mevcut. Google Files uygulaması da Apple'ın AirDrop teknolojisi kadar başarılı olmasa da dosya aktarımını mümkün kılıyor. Google Files uygulaması, dosya transferi sırasında, dosyanın gönderilmesi gereken cihaza Bluetooth aracılığıyla bağlanıyor. Fakat bağlantı yapıldıktan sonra dosya aktarımı Wi-Fi bağlantısıyla gerçekleşiyor. Wi-Fi bağlantısı sayesinde daha yüksek hızda veri aktarımı gerçekleşebiliyor. The post Android Q bir özelliğin sonunu getiriyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Android Q bir özelliğin sonunu getiriyor
Google, 2011 yılında Android 4.0 işletim sistemi ile birlikte Android Beam teknolojisini duyurmuştu. Aynı yıl içerisinde Apple da AirDrop teknolojisi ile karşımıza çıkmıştı. Apple'ın teknolojisi her ne kadar çok iyi yerlere gelmiş olsa da Android'in dosya aktarım teknolojisi maalesef başarı elde edemedi.

Merak edilen Android Q özellikleri (Video)

Android Beam Android Q'da yer almayacak

Android Q ile Android cihazlar birçok yeni özellik kazanacak. Fakat Android Beam özelliğine de veda etmek zorunda kalacak. Yani Android cihazlar arası dosya aktarım teknolojisi Beam, Android Q işletim sisteminin yüklü olduğu cihazlarda bulunmayacak. Beam teknolojisi her ne kadar kaldırılmış olsa da Android'te bu uygulamanın bir muadili mevcut. Google Files uygulaması da Apple'ın AirDrop teknolojisi kadar başarılı olmasa da dosya aktarımını mümkün kılıyor. Google Files uygulaması, dosya transferi sırasında, dosyanın gönderilmesi gereken cihaza Bluetooth aracılığıyla bağlanıyor. Fakat bağlantı yapıldıktan sonra dosya aktarımı Wi-Fi bağlantısıyla gerçekleşiyor. Wi-Fi bağlantısı sayesinde daha yüksek hızda veri aktarımı gerçekleşebiliyor.

The post Android Q bir özelliğin sonunu getiriyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.