Android Q ile cinsiyetsiz emojiler geliyor

Google bu hafta beta Android Q kullanan kullanıcılara cinsiyetsiz emojiler getiriyor. Öncelikle Pixel telefonlara gelecek bu yeni emojiler yılın sonuna doğru tüm Android Q telefonlara gelecek. Android güncellemesi alacak Huawei modelleri Android Q ile birlikte cinsiyetsiz emojiler! Fast Company’nin haberine göre bu 53 yeni emoji cinsiyetsiz olacak. Raporlar bu cinsiyetsiz emojilerin evrensel özellikler taşıyacağını belirtiyor. Google bu hareketi ile emojileri daha sade ve daha global bir hale getirecek. Google yeni tasarım anlayışının sinyallerini Android Pie ile vermişti. Şirket, ilk cinsiyetsiz emojileri Android Pie ile kullanıma sundu ve emojiler kısa süre içerisinde kabul gördü. Şirketin bunu klavyeyi sadeleştirmek amacı ile yaptığı belirtiliyor. Google tasarımcısı Jennifer Daniel Fast Company’e yaptığı açıklamada: “Cinsiyet emojiler için oldukça karmaşık bir hal aldı. Bunu tek bir sembolde vermek neredeyse imkansız. Biz tek bir tasarım çözümü olduğuna inanıyoruz, bu da cinsiyetsizlik. Ancak bunun yanlış anlaşılmasını istemiyoruz, bu sadece kolay çözüm olduğu için tercih ediliyor.” dedi. Emojiler ilk olarak 1999 yılında ortaya çıktı. İlk olarak 176 sembol ile ortaya çıkan emojiler zamanla 3000 sembolün üzerine çıktı. Mevcut durumda her cilt rengine, her cinsiyete ve her inanca uygun emojiler bulunmaktadır, ancak bu şirketlerin tüm emojileri klavyesine eklemesini zorlaştırmaktadır. https://youtu.be/ev_J48000FY Siz ne düşünüyorsunuz? Yeni emojiler ile ilgili düşünceleriniz neler? Bu emojileri kullanır mısınız? Yorumlarda belirtiniz. The post Android Q ile cinsiyetsiz emojiler geliyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Android Q ile cinsiyetsiz emojiler geliyor
Google bu hafta beta Android Q kullanan kullanıcılara cinsiyetsiz emojiler getiriyor. Öncelikle Pixel telefonlara gelecek bu yeni emojiler yılın sonuna doğru tüm Android Q telefonlara gelecek.

Android güncellemesi alacak Huawei modelleri

Android Q ile birlikte cinsiyetsiz emojiler!

Fast Company’nin haberine göre bu 53 yeni emoji cinsiyetsiz olacak. Raporlar bu cinsiyetsiz emojilerin evrensel özellikler taşıyacağını belirtiyor. Google bu hareketi ile emojileri daha sade ve daha global bir hale getirecek. Google yeni tasarım anlayışının sinyallerini Android Pie ile vermişti. Şirket, ilk cinsiyetsiz emojileri Android Pie ile kullanıma sundu ve emojiler kısa süre içerisinde kabul gördü. Şirketin bunu klavyeyi sadeleştirmek amacı ile yaptığı belirtiliyor. Google tasarımcısı Jennifer Daniel Fast Company’e yaptığı açıklamada: “Cinsiyet emojiler için oldukça karmaşık bir hal aldı. Bunu tek bir sembolde vermek neredeyse imkansız. Biz tek bir tasarım çözümü olduğuna inanıyoruz, bu da cinsiyetsizlik. Ancak bunun yanlış anlaşılmasını istemiyoruz, bu sadece kolay çözüm olduğu için tercih ediliyor.” dedi. Emojiler ilk olarak 1999 yılında ortaya çıktı. İlk olarak 176 sembol ile ortaya çıkan emojiler zamanla 3000 sembolün üzerine çıktı. Mevcut durumda her cilt rengine, her cinsiyete ve her inanca uygun emojiler bulunmaktadır, ancak bu şirketlerin tüm emojileri klavyesine eklemesini zorlaştırmaktadır. https://youtu.be/ev_J48000FY Siz ne düşünüyorsunuz? Yeni emojiler ile ilgili düşünceleriniz neler? Bu emojileri kullanır mısınız? Yorumlarda belirtiniz.

The post Android Q ile cinsiyetsiz emojiler geliyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.