Teknoloji Haberleri

Android Q ile karanlık mod tüm uygulamalara geliyor

Android Q geliştirici sürümünde bulunan karanlık mod, sadece sistem uygulamalarının aksine üçüncü parti uygulamalarla da çalışacak gibi gözüküyor.

Android Q ile üçüncü parti uygulamalarda da karanlık mod desteği

Her sene, yeni Android sürümünde bulunacağı ile ilgili haberler çıkan karanlık mod, resmen bir şehir efsanesine dönüşmüş durumda. Android Q geliştirici sürümü ile artık resmileşen karanlık mod için Gmail, YouTube gibi birçok Google uygulaması, şimdiden destek vermeye başladı.

Birbirinden kullanışlı Android uygulamaları!

Fakat görülen o ki, karanlık mod için destek veren uygulamalar sadece sistem ve Google uygulamaları değil. XDA-Developers sitesinde çıkan bir bilgiye göre, üçüncü parti uygulamalar da, karanlık mod seçildiğinde uyum sağlamaktalar. Paylaşılan görselden görebileceğiniz üzere, Groupon, Instagram ve Twitter, şimdiden karanlık moda uygum sağlamışlar. Karanlık mod, kullanıcı zevkinin yanı sıra, kullanıcıların özellikle gece tercih ettiği ve gözlerinizin yorulmamasına yardımcı bir özellik. Bu modun, zaman ayarına göre açılıp kapatılabilmesi de muhtemel. Q sürümü, stabil olarak yayınlandığında, karanlık mod için çok daha fazla destek ve özellik sunulacağını tahmin ediyoruz.

The post Android Q ile karanlık mod tüm uygulamalara geliyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.