Antalya'da Gözlemevi'ne gittik - Hediyeli vLog

TÜBİTAK Gözlemevi Şenliği 2019 için yola çıktık. Hem yolda, hem şenlikte hem de dönüşte başımızdan geçenleri sizlerle paylaştık. Keyifli vLog'u kaçırmayın. Antalya'dan boş dönmedik Keyifli bir vLog ile karşınızdayız. Zaman zaman ofis içi videolar...

Antalya'da Gözlemevi'ne gittik - Hediyeli vLog
TÜBİTAK Gözlemevi Şenliği 2019 için yola çıktık. Hem yolda, hem şenlikte hem de dönüşte başımızdan geçenleri sizlerle paylaştık. Keyifli vLog'u kaçırmayın.

Antalya'dan boş dönmedik

Keyifli bir vLog ile karşınızdayız. Zaman zaman ofis içi videolar ile, zaman zaman ise ofis dışına çıktığımız videolar ile karşınıza çıkıyoruz. Bu kez İstanbul'dan kilometrelerce uzakta olan bir gözlemevine gittik. TÜBİTAK'ın Antalya'da konumlanan gözlemevine gittik ve görülmeyenleri gördük. Yol boyunca yaşadıklarımızı da keyifli bu vLog'ta sizlerle paylaştık.

TÜBİTAK Gözlemevi Şenliği 2019 için yola çıktık

TÜBİTAK'ın Antalya'daki gözlemevi için yola çıktık. Bu yolda başımıza gelenleri de sizlerle paylaştık. Bu keyifli vLog'da bir de hediye sizi bekliyor. Hediyeyi kazanmak için videonun altındaki yönergeleri takip etmeniz yeterli. https://youtu.be/Y2zdxqpgx-g https://www.instagram.com/p/B1B2j0rnJh7/?igshid=1k4sxyieer0xe

TÜBİTAK Gözlemevi nerede?

TÜBİTAK Gözlemevi Antalya'ya yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Saklıkent'te kurulu olan Gözlemevi deniz seviyesinden yaklaşık 2.500 km uzaklıkta konumlanıyor. Zirveye çıkan yolun her yıl kasım ayından Nisan ayuna kadar karla kaplı olduğunu ve ulaşımın Saklıkent Kayak Merkezi'nden telesiyej ve sonrasında da biraz yürüyüş ile sağlandığını belirtelim. TÜBİTAK Gözlemevi nerede sorusuna yanıt verdikten sonra şimdi de gelelim burada ne olduğuna. TUG yani TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi, Türkiye'deki en büyük çaplı teleskoba sahip. Üniversitelerde yürütülmekte olan astronomi ve astrofizik çalışmaları için araştırmacılara teleskop hizmeti sunan Gözlemevi ayrıca bilimsel çalışma ortamı da sağlıyor. Gözlemevi, Astronomi ve uzay bilimi konulu etkinliklerle, eğitim kurumlarına ve bilimsel toplantılara verdiği desteklerle ülkemiz gökbiliminin gelişiminde öncülük etmeyi sürdürüyor.

The post Antalya'da Gözlemevi'ne gittik - Hediyeli vLog appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.