Teknoloji Haberleri

Apple, akıllı gözlük üretiminde ne durumda?

2020 yılında iPhone’a özel bir aksesuar olarak üretileceği söylenen Apple akıllı gözlük, başa çıkılamayacak kadar büyüklükte olan zorluklar ile karşı karşıya mı?  DigiTimes’ın bu konu hakkında yayımladığı bir raporda yazılanlar, rakibi Samsung’u sevindirecek cinsten.

Samsung, Google’a rakip olmaya hazırlanıyor!

Apple akıllı gözlük üretimi geçici olarak durduruldu mu?

12 Temmuz 2019 tarihinde Samsung’un, kendisi adına, katlanabilen artırılmış gerçeklik gözlüğü için bir patent başvurusu yaptığı tahmininde bulunulmuştu. Güney Kore temsilcisinden daha önce bu proje üzerine yoğunlaşan Amerikalı firma, ilgili platformun iddialarına göre artırılmış gerçeklik gözlüğünün üretilmesinde büyük sıkıntılar çekiyor.

Apple akıllı gözlük

Artırılmış gerçeklik gözlüğü protitipi

Büyük sıkıntılar sebebi ile bu yeni teknolojiyi geliştirmeyi geçici olarak durdurduğu söylenen Apple’ın, farklı teknolojiler ile çözüme ulaşmaya çalışıp çalışmayacağı henüz belli değil. Buradan hareketle, kendisine artırılmış gerçeklik gözlüklerinin piyasaya sürüleceği söylenen yerler de zor durumda. İddia kaynağının “sıradaki büyük yenilik” olarak adlandırılan akıllı gözlük hakkındaki yazısı hangi gerekçelere dayanıyor? Yayın, ilk olarak, Apple’ın eski tasarımcılarından biri olan Avi Bar-Zeev’in, bu yılın başında, ekipten ayrılmasını dayanak olarak gösteriyor. Onlara göre bu ayrılık, gözlük projesinin sona ermesine sebep oldu. Zira Bar Zeev, daha önce Microsoft’un HoloLens projesinde rol oynayan kilit isimlerden biriydi. Apple akıllı gözlük üretimi Paylaşılan içerikte dikkat çeken bir diğer nokta ise akıllı gözlük ekibinin iki ay önce dağıtıldığının yazılması oldu. Ekipte bulunan üyelerin, başka cihazların üretimine kaydırıldığı bildirildi. Günün sonunda, tecrübeli şirketin gözlük projesinde bir sorun olduğu görülüyor ancak tüm projenin sonlandırıldığını iddia eden tek bir rapor, bu olayın doğrulanması konusunda yeterli değil.

The post Apple, akıllı gözlük üretiminde ne durumda? appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.