Apple App Store davasını kaybetti!

Apple App Store davasını resmen kaybetti. Söz konusu dava uzun süredir devam ediyordu ve davanın Apple lehine sonuçlanması bekleniyordu. Ancak beklenen olmadı ve Apple, App Store davasını kaybetti. Bu karar sonucunda kullanıcılar, Apple’ı dava edebilecek. 2019 iPhone kalıpları internete düştü Apple App Store davasını kaybetti! Peki şimdi ne olacak? Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi Apple’a açılan (App Store ile uygulama tekeli oluşturmak) toplu davayı sonuçlandırdı ve kararını açıkladı. Buna göre kullanıcılar, Apple’ın tekel olduğu iddiası ile şirkete dava açabilecek. Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi’nin aldığı bu karardan önce Apple’a sadece şirketler dava açabiliyordu. Şirketler, firmanın tekel olduğu iddiası ile defalarca kez dava açmış, bu davalar bir sonuca ulaşamamıştı. Ancak alınan son karar ile birlikte kullanıcılar da Apple’ı dava edebilecek. Bu davaların konusu ise Apple’ın App Store aracılığı ile uygulama tekeli oluşturması üzerine olacak. Bunu fırsat bilen bir çok kullanıcının şimdiden dava hazırlığında olduğu belirtiliyor. Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkeme Yargıcı Brett Kavanaugh, yaptığı açıklamada: “Apple her uygulama satışından yüzde 30 komisyon alıyor. Bu da Apple'a uygulama ücretlerine ilişkin açılan davanın devam ettirilmesi için yeterli bir neden.” dedi. Apple’ın bu konu sonucunda hangi adımları atacağı, dava sonucunu reddedip reddetmeyeceği, kararı temyize götürüp götürmeyeceği henüz bilinmiyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Apple App Store konusunda haksız mı? Sizce tekel oluşturuluyor mu? Yorumlarda belirtiniz. The post Apple App Store davasını kaybetti! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Apple App Store davasını kaybetti!
Apple App Store davasını resmen kaybetti. Söz konusu dava uzun süredir devam ediyordu ve davanın Apple lehine sonuçlanması bekleniyordu. Ancak beklenen olmadı ve Apple, App Store davasını kaybetti. Bu karar sonucunda kullanıcılar, Apple’ı dava edebilecek.

2019 iPhone kalıpları internete düştü

Apple App Store davasını kaybetti! Peki şimdi ne olacak?

Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi Apple’a açılan (App Store ile uygulama tekeli oluşturmak) toplu davayı sonuçlandırdı ve kararını açıkladı. Buna göre kullanıcılar, Apple’ın tekel olduğu iddiası ile şirkete dava açabilecek. Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi’nin aldığı bu karardan önce Apple’a sadece şirketler dava açabiliyordu. Şirketler, firmanın tekel olduğu iddiası ile defalarca kez dava açmış, bu davalar bir sonuca ulaşamamıştı. Ancak alınan son karar ile birlikte kullanıcılar da Apple’ı dava edebilecek. Bu davaların konusu ise Apple’ın App Store aracılığı ile uygulama tekeli oluşturması üzerine olacak. Bunu fırsat bilen bir çok kullanıcının şimdiden dava hazırlığında olduğu belirtiliyor. Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkeme Yargıcı Brett Kavanaugh, yaptığı açıklamada: “Apple her uygulama satışından yüzde 30 komisyon alıyor. Bu da Apple'a uygulama ücretlerine ilişkin açılan davanın devam ettirilmesi için yeterli bir neden.” dedi. Apple’ın bu konu sonucunda hangi adımları atacağı, dava sonucunu reddedip reddetmeyeceği, kararı temyize götürüp götürmeyeceği henüz bilinmiyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Apple App Store konusunda haksız mı? Sizce tekel oluşturuluyor mu? Yorumlarda belirtiniz.

The post Apple App Store davasını kaybetti! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.