Apple Card kullanım videoları paylaşıldı

Mart ayında Apple tarafından duyurulan Apple Card ile ilgili yeni videolar paylaşıldı. Apple tarafından paylaşılan videolar, Apple Card kullanım detaylarıyla alakalı bazı bilgiler veriyor. Ayrıca kartın bazı kullanıcılar için bugünden itibaren...

Apple Card kullanım videoları paylaşıldı
Mart ayında Apple tarafından duyurulan Apple Card ile ilgili yeni videolar paylaşıldı. Apple tarafından paylaşılan videolar, Apple Card kullanım detaylarıyla alakalı bazı bilgiler veriyor. Ayrıca kartın bazı kullanıcılar için bugünden itibaren kullanılabilir olduğu belirtiliyor.

Facebook'tan Apple Pay'e rakip geliyor

Apple Card kullanım videoları!

Apple Card'ın yayınlanan kullanım videolarında, kartın birçok özelliğinden bahsediliyor. Bunun yanı sıra kullanıcılara rehber niteliğinde olacak videolar arasında "Kart numarası nasıl bulunur?" ve "Harcamalarınızı nasıl kontrol edersiniz?" gibi videolar yer alıyor. Bu videolar hem kart sahiplerini bilinçlendiriyor, hem de Apple Card almayı düşünenlerin daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlıyor. https://www.youtube.com/watch?v=KGuaR0USvbE Ayrıca yayınlanan videoların birinde Apple Card ile ilgili 7 gün / 24 saat boyunca destek alınabileceği belirtiliyor. Bu da Apple'ın bu noktada banka kadar ciddi çalışacağını gösteriyor. Tabii bu durumun bütün ülkelerde geçerli olup olunmayacağı bilinmiyor. Şu anda herkes için kullanıma sunulmayan kart, kısa bir süre belirli kişiler tarafından kullanılabilecek. Bu erken erişim programının bitmesinin ardından diğer kullanıcılara da ulaşacak. Kartın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Şu anda Apple'ın bu konu ile ilgili Avrupa Birliği ile görüşme yapıldığı biliniyor.

Apple Card nedir?

Apple Card'ın en dikkat çeken özelliklerinden biri de tasarımı oluyor. Kartın üstünde herhangi bir kart numarası vb. bilgiler yer almıyor. Bunun yerine sade bir kart bizleri karşılıyor. Bunun yanında birçok alışveriş fırsatını da beraberinde getirecek kart, Apple Pay aracılığıyla yapılan her alışverişte yüzde 2 oranında bir geri ödeme yapacak. Bu geri ödeme oranı, Apple’dan satın alınan ürünlerde ise yüzde 3’e çıkacak. Sadece fiziksel kartın kullanılmasıyla birlikte ise bu geri ödeme oranı yüzde 1’e düşecek. Kartın bir diğer dikkat çeken özelliği ise, makine öğrenmesi teknolojisinden faydalanıyor olması oluyor. Makine öğrenmesi sayesinde, kartınız harcamalarınızı hangi kategoriye yaptığınızı görebilecek. Böylece neye ne kadar harcama yaptığınızı kolaylıkla tespit edebileceksiniz.

The post Apple Card kullanım videoları paylaşıldı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.