Apple Card tamamen titanyum değil! Apple uyardı!

Apple Card bir iPhone'da Apple Pay üzerinden temassız ödemelerle ve çevrimiçi işlemlerde sanal bir kredi kartı olarak doğrudan kullanılabiliyor. Fiziksel bir kart olarak talep edildiğinde ise yaklaşık 1 hafta içerisinde kullanıcılara gönderiliyor....

Apple Card tamamen titanyum değil! Apple uyardı!
Apple Card bir iPhone'da Apple Pay üzerinden temassız ödemelerle ve çevrimiçi işlemlerde sanal bir kredi kartı olarak doğrudan kullanılabiliyor. Fiziksel bir kart olarak talep edildiğinde ise yaklaşık 1 hafta içerisinde kullanıcılara gönderiliyor. Diğer kredi kartlarının aksine üzerinde Apple logosu, manyetik şerit, çip ve kart sahibinin adı dışında hiçbir detay yer almayan kredi kartı beyaz renkte. Apple kredi kartını fiziksel olarak piyasaya sunduğundan bu yana, kullanıcılara kartı temizleme konusunda uyarılar yapıyor.

Card kullanıma açılıyor

Apple Card titanyum ile sınırlı değil!

Kartın deri cüzdanlarda taşınmaması gerektiği, aksi halde renginin değişime uğrayabileceği açıklanmıştı. Apple'ın bu uyarılarından sonra harekete geçen Bloomberg Business kartın detaylarını araştırmaya başladı. Apple Card titanyum Bunun için bir kredi kartı, Kaliforniya Üniversitesi'nin Berkeley-San Francisco kampüsünde bulunan mineral uzmanı profesör Hans-Rudolf Wenk'e gönderildi. Malzemelerin atomik yapısını belirlemek için kullanılan elektron mikroskobu (SEM) ile Apple'ın kredi kartı detaylıca incelendi. Apple Card'ın yüzde 90 oranında titanyum, yüzde 10 oranında ise alüminyum içerdiği ortaya çıktı.

The post Apple Card tamamen titanyum değil! Apple uyardı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.