Apple Card yasakları açıklandı! Kripto için kötü haber

Apple Card tanıtımı yaklaşırken, Goldman Sachs’ın internet sitesinde müşteri sözleşmesi yayınlandı. Bu sayede Apple’ın kartının bir kredi kartı ile benzer kısıtlamaları ve bir o kadar da benzersiz olan kısıtlamaları gün yüzüne çıktı. Diğer...

Apple Card yasakları açıklandı! Kripto için kötü haber
Apple Card tanıtımı yaklaşırken, Goldman Sachs’ın internet sitesinde müşteri sözleşmesi yayınlandı. Bu sayede Apple’ın kartının bir kredi kartı ile benzer kısıtlamaları ve bir o kadar da benzersiz olan kısıtlamaları gün yüzüne çıktı. Diğer kredi kartları ile benzer şekilde kripto para gibi nakde eşdeğer ürünler satın almak ve avans çekmek Apple Card yasakları arasında. Nakde eşdeğer ürünlerin başında kripto para birimleri gelirken, piyango biletleri de dahil.

Apple Card çok yakında kullanıma sunulabilir

Apple Card yasakları: Kripto para ve Jailbreak

Kripto yasağı pek şaşırtıcı değil. Dünya genelinde birçok banka kullanıcıların kripto para birimlerini kredi kartı ile satın almasını yasaklamış durumda. Tabi, dolaylı yollar nedeniyle bu yasağın ne kadar uygulanabildiği ayrı bir konu. Apple Card kullanımının önündeki engel ise Jailbreak. Apple Card kullanımına başlamadan önce telefonu sisteme kaydetmek, iki faktörlü doğrulamayı aktif hale getirmek ve iOS‘taki Cüzdan uygulamasından onaylamak gerekiyor. Ancak, Jailbreak gibi bir işlem uygulayarak iPhone'un yazılımına müdahale etmek veya üzerinde donanımsal değişikliğe gitmek pahalıya patlayacak. Sözleşme kapsamında üzerinde değişikliğe gidilmiş bir cihaz ile hesabınıza erişemeyeceğini açıkca kabul ediyorsunuz. Hesabınıza erişme ve yönetme izinlerinizi kaybederken, hukuki haklarınız olmayacağını açıkca belirtiliyor.

The post Apple Card yasakları açıklandı! Kripto için kötü haber appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.