Apple her iPhone başına ceza ödeyecek!

Apple ve Qualcomm arasındaki hukuki savaş her geçen gün yeni bir boyuta taşınıyor. Qualcomm fikri mülkiyet haklarının ihlal edildiğini gerekçe göstererek geçtiğimiz günlerde Apple'dan 31 milyon dolarlık bir tazminat talep etmişti. iPhone için ödenecek ceza belli oldu. San Diego'daki federal mahkeme jürisi Qualcomm'u haklı bularak, Apple'ın üç farklı patenti ihlal ettiği için 31 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Bu patent ihlali yapılan her iPhone başına 1.40 dolar ödenmesi anlamına geliyor. Qualcomm Apple ile çalışmak istemedi! Qualcomm'a 31 milyon dolar ödenecek!  iPhone başına 1.4 dolar! İhlal edilen patentlerden birisi daha iyi bir pil ömrüne, diğeri telefon açıldığında hızlıca internete bağlanmasını sağlamaya ve sonuncusu veri trafiğini kontrol altına alarak uygulamaların daha hızlı dosya indirmesine yardımcı oluyor. Qualcomm'un kazandığı tazminat Apple'ın varlığı göz önüne alındığında oldukça küçük görülebilir. Ancak, bu iki şirket arasında devam eden davalardan sadece biri. Nisan ayında bir dava daha görülecek. Apple'ı tedirgin eden konu ise daha önce Almanya'da iPhone satışlarına getirilen engele benzer bir karar çıkması. Apple cephesinden mahkemenin kararına karşı herhangi açıklama gelmezken, verilen bu karara itiraz edilip edilmeyeceği bilinmezliğini koruyor. The post Apple her iPhone başına ceza ödeyecek! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Apple her iPhone başına ceza ödeyecek!
Apple ve Qualcomm arasındaki hukuki savaş her geçen gün yeni bir boyuta taşınıyor. Qualcomm fikri mülkiyet haklarının ihlal edildiğini gerekçe göstererek geçtiğimiz günlerde Apple'dan 31 milyon dolarlık bir tazminat talep etmişti. iPhone için ödenecek ceza belli oldu. San Diego'daki federal mahkeme jürisi Qualcomm'u haklı bularak, Apple'ın üç farklı patenti ihlal ettiği için 31 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Bu patent ihlali yapılan her iPhone başına 1.40 dolar ödenmesi anlamına geliyor.

Qualcomm Apple ile çalışmak istemedi!

Qualcomm'a 31 milyon dolar ödenecek!  iPhone başına 1.4 dolar!

İhlal edilen patentlerden birisi daha iyi bir pil ömrüne, diğeri telefon açıldığında hızlıca internete bağlanmasını sağlamaya ve sonuncusu veri trafiğini kontrol altına alarak uygulamaların daha hızlı dosya indirmesine yardımcı oluyor. Apple Qualcomm Qualcomm'un kazandığı tazminat Apple'ın varlığı göz önüne alındığında oldukça küçük görülebilir. Ancak, bu iki şirket arasında devam eden davalardan sadece biri. Nisan ayında bir dava daha görülecek. Apple'ı tedirgin eden konu ise daha önce Almanya'da iPhone satışlarına getirilen engele benzer bir karar çıkması. Apple cephesinden mahkemenin kararına karşı herhangi açıklama gelmezken, verilen bu karara itiraz edilip edilmeyeceği bilinmezliğini koruyor.

The post Apple her iPhone başına ceza ödeyecek! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.