Apple kendini arka plana atmak zorunda kaldı!

App Store üzerinde herhangi bir uygulamayı aradığınızda veya kategorilere göz attığınızda, Apple tarafından geliştirilen uygulamaların sıkça karşınıza çıktığını görmüşsünüzdür. Alaksız aramalarda bile Apple uygulamaları öne çıkarılıyordu. Apple'ın...

Apple kendini arka plana atmak zorunda kaldı!
App Store üzerinde herhangi bir uygulamayı aradığınızda veya kategorilere göz attığınızda, Apple tarafından geliştirilen uygulamaların sıkça karşınıza çıktığını görmüşsünüzdür. Alaksız aramalarda bile Apple uygulamaları öne çıkarılıyordu. Apple'ın öne çıkan yöneticilerinden Phil Schiller ve Eddy Cue, New York Times ile gerçekleştirdikleri bir röportajda, Apple’ın kendi uygulamalarının, App Store’daki aramaların çoğu için en iyi sonuçlar olarak üst sıralara çıkarıldığını kabul etti.

Avustralya’daki Apple Store’da büyük soygun!

Apple uygulamaları arka planı atıldı!

Örneğin, Apple Music piyasaya sürülmeden önce Spotify uygulaması "müzik" kelimesinde birinci sırada yer alıyordu. Apple Music piyasaya sürüldükten sonra dördüncü sıraya düştü ve 2018 yılının sonunda 23. sıradaydı. app store harcamaları Tabi, Spotify bu durumu Apple'ın tekelcilik yaptığını belirterek yargıya taşıdı. Spotify'ın bu adımından kısa bir süre sonra App Store üzerinde normalleşme süreci başladı. Benzer bir olay Apple kredi kartı duyurulduktan sonra yaşandı. Apple Wallet, 25 Mart'tan sonra para, kredi ve borç kelimelerinde ilk sıraya yerleşti. Uygulama geliştiricilerden gelen tepkilerin artması ve kullanıcıların bu durumdan rahatsızlık duyması sonucunda, App Store algoritmasında yapılan değişiklik sayesinde bu duruma son verildiği Apple tarafından doğrulandı. Yani, artık Apple uygulamaları kasıtlı olarak ilk sıralara çıkarılmıyor. Hatta, Apple'ın bazı uygulamalarını arama sonuçlarında bulmak oldukça zorlaştı.

The post Apple kendini arka plana atmak zorunda kaldı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.