Teknoloji Haberleri

Apple Music, Spotify’ı kovalamaya devam ediyor!

Yüksek fiyat etiketi ve ülkelerdeki ekonomik kaygılar nedeniyle iPhone modellerine olan talebin zayıflaması Apple’ın son dönemde ciddi gelir düşüşü yaşamasına neden oldu. Ancak, 2018’in son üç ayı teknoloji devi için iyi geçti. Her ne kadar fiziksel ürünlere olan talepler azalsa da, dijital ortamda App Store başta olmak üzere,Apple Pay ve Apple Music gibi servislere olan ilgi artmaya devam ediyor. Peki, Apple Music kullanıcı sayısı hangi seviyeye ulaştı?

Spotify kullanıcı sayısı ile yeni bir rekora imza attı!

Apple CEO’su Tim Cook, 2015 yılında kullanıcılara sunulan Apple Music servisinin 50 milyon ücretli aboneye ulaştığını açıkladı. Doğal olarak şirket bugüne kadar tek çeyrekte en yüksek müzik gelirini elde etmiş oldu.

Apple Music kullanıcı sayısı: 50 milyona ulaştı!

Bu kapsamda Apple Music’in 1 yıldan daha kısa bir sürede 10 milyondan fazla ücretli abone elde etmesi oldukça başarılı. Ancak, en büyük rakibi ve dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi müzik platformu Spotify’ın halen gerisinde kalıyor. Ocak 2019 itibariyle Spotify’ın ücretli abone sayısı 87 milyon olarak açıklandı. Ücretsiz aboneleri dahil ettiğimizde ise Spotify’ı aktif olarak kullananların sayısı 200 milyona ulaştı. Yani ücretli abone sayısında 37 milyon kişilik bir fark var. Spotify’ın 2016 ve 2017 yılında sağladığı büyüme, Apple Music’e kıyasla çok daha yüksekti. Bu nedenle Apple’ın en büyük rakibini geride bırakarak zirveye yerleşmesi kısa sürede mümkün görünmüyor. Genel tabloyu değerlendirdiğimizde ise Apple Music servisinin elde ettiği bu başarı, başta Tim Cook olmak üzere tüm şirketin yüzünü güldürüyor.

The post Apple Music, Spotify’ı kovalamaya devam ediyor! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.