Apple Pro Display XDR tanıtıldı!

WWDC 2019 etkinliği bugün Türkiye saatiyle 20.00'de başladı. Etkinlik kapsamında işletim sistemlerinden cihazlara kadar pek çok yeni Apple ürünü tanıtıldı. Tanıtılan bir diğer ürünse Apple Pro Display XDR oldu. Yeni Mac Pro tanıtıldı! İşte...

Apple Pro Display XDR tanıtıldı!
WWDC 2019 etkinliği bugün Türkiye saatiyle 20.00'de başladı. Etkinlik kapsamında işletim sistemlerinden cihazlara kadar pek çok yeni Apple ürünü tanıtıldı. Tanıtılan bir diğer ürünse Apple Pro Display XDR oldu.

Yeni Mac Pro tanıtıldı! İşte özellikleri

Apple Pro Display XDR

6K çözünürlüklü Apple Pro Display XDR tanıtıldı

Özellikle video işleme konusunda profesyonellere hitap edebilecek donanımda olan ekran, birçok özelliği de yanında getiriyor. iMac 5K modeline göre yüzde 40 daha büyük olan Pro Display XDR, nanoteknoloji ismi verilen mat bir özelliği de barındırıyor. Diğer monitörlere göre daha işlevsel olan Pro Display XDR'in arka tarafında dört farklı giriş de yer alıyor. 32 inç LCD ekranlı ve  6016 x 3384 (6K) çözünürlüğün eşlik ettiği monitör tam anlamıyla büyüleyici görünüyor.

Olağanüstü dinamik menzili temsil eden Pro Display XDR, referans modları ile birlikte P3 ve 10 bit renk ve ortam aydınlatması için iPhone'lardan alışık olduğumuz True Tone renk ayarına sahip. Ekranın süresiz olarak tam 1000 nit parlaklıkta kalmasına izin verdiğini ve 1.600 nitlik düzeye çıkabileceği açıklandı.

  Pro Display XDR için tanıtılan ek aksesuar olan Pro Stand, Apple'a göre ekranı ek bir ağırlık olmadan hissettiren ve aynı zamanda ekranın dikey konuma getirilmesini sağlayan eğim ve yükseklik ayarına sahip özellikte. Modüler tasarım, ekranın taşınabilirlik için Pro Stand'dan ayrılmasını sağlıyor ve VESA tipi monitör askılarıyla da tam uyumlu halde asılabiliyor. Pro Stand, 999 dolar fiyat etiketiyle, Pro Display'den ayrı olarak satışa sunulacak. Mac Pro'ya bağlanmak için 6 ekrana kadar destekleyen bir Thunderbolt 3 girişi ve kablosu kullanılıyor. Video editörleri ve profesyonel fotoğrafçılar için üretilen Pro Display XDR, HDR görüntüler ile rahatlıkla çalışabiliyor. Pro Display XDR, 4.999 dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak. Apple Pro Display XDR ve Pro Stand, sonbaharda satışa sunulacak.

MacOS Catalina 10.15 tanıtıldı! İşte yenilikler!

iPadOS tanıtıldı! İşte özellikleri!

iOS 13 tanıtıldı! Karanlık mod dönemi başladı!

watchOS 6 tanıtıldı! İşte yeni özellikler

tvOS 13 duyuruldu! İşte özellikleri

The post Apple Pro Display XDR tanıtıldı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.