Apple protestosu yapan öğrenciler gözaltında!

Fabrikalarının büyük bir çoğunluğu Çin’de olan Apple işçi sömürüsü yaptığı yönünde suçlamalara ve iddialara maruz kalıyor. Geçtiğimiz haftalarda da böyle bir durumlar karşı karşıya kalmıştı. Hatta hatırlayacak olursanız iPhone X’ler piyasaya sunulacağı sıralarda Foxconn’da bazı intiharlar gerçekleşmişti. Çalışanların kötü çalışma koşulları nedeni ile intihar ettiklerini ve bu vakıaların sürekli meydana geldiğini belirtelim. WhatsApp iOS için yeni bir dönem resmen başladı! Apple işçi sömürüsünü protesto eden öğrenciler gözaltına alındı Çin’de bulunan Renmin ve Pekin Üniversite’si öğrencileri, Apple işçi sömürüsünü protesto etti. Gerçekleşen protestoya iki farklı okuldan toplamda 10 öğrenci katıldı. Sipariş düzenini ve kanunu bozdukları gerekçesiyle uyarılan protestocular, polise karşı direndi. Daha sonrasında kimlik kontrolü yapmak isteyen polis, tekrar direnişle karşılaşınca, 10 kişilik gruptan iki kişiyi göz altına aldı. Belirli süre gözaltında kalan iki öğrenci okullarından gelen öğretmenler eşliğinde karakoldan okullarına döndü. Dev teknoloji firmalarının fabrikaları çoğunlukla Çin’de oluyor. Çin’deki kötü çalışma şartları her gün intiharlara ve çeşitli tatsızlıklara yol açıyor. Bu duruma karşı herhangi bir önlem alınmadığı takdirde düzene girmesi pek olası görünmüyor. The post Apple protestosu yapan öğrenciler gözaltında! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Apple protestosu yapan öğrenciler gözaltında!
Fabrikalarının büyük bir çoğunluğu Çin’de olan Apple işçi sömürüsü yaptığı yönünde suçlamalara ve iddialara maruz kalıyor. Geçtiğimiz haftalarda da böyle bir durumlar karşı karşıya kalmıştı. Hatta hatırlayacak olursanız iPhone X’ler piyasaya sunulacağı sıralarda Foxconn’da bazı intiharlar gerçekleşmişti. Çalışanların kötü çalışma koşulları nedeni ile intihar ettiklerini ve bu vakıaların sürekli meydana geldiğini belirtelim.

WhatsApp iOS için yeni bir dönem resmen başladı!

Apple işçi sömürüsünü protesto eden öğrenciler gözaltına alındı

Çin’de bulunan Renmin ve Pekin Üniversite’si öğrencileri, Apple işçi sömürüsünü protesto etti. Gerçekleşen protestoya iki farklı okuldan toplamda 10 öğrenci katıldı. Sipariş düzenini ve kanunu bozdukları gerekçesiyle uyarılan protestocular, polise karşı direndi. Daha sonrasında kimlik kontrolü yapmak isteyen polis, tekrar direnişle karşılaşınca, 10 kişilik gruptan iki kişiyi göz altına aldı. Belirli süre gözaltında kalan iki öğrenci okullarından gelen öğretmenler eşliğinde karakoldan okullarına döndü. apple Dev teknoloji firmalarının fabrikaları çoğunlukla Çin’de oluyor. Çin’deki kötü çalışma şartları her gün intiharlara ve çeşitli tatsızlıklara yol açıyor. Bu duruma karşı herhangi bir önlem alınmadığı takdirde düzene girmesi pek olası görünmüyor.

The post Apple protestosu yapan öğrenciler gözaltında! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.