Apple, reklamsız uygulama dönemini başlatıyor!

Apple geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği WWDC etkinliğinde birçok yenilikten bahsetmişti. Bahsedilmeyen bir yenilik ise etkinlik sonrasında ortaya çıktı. Apple reklamsız çocuk uygulamaları politikasını, hayata geçirdi. Apple reklamsız çocuk...

Apple, reklamsız uygulama dönemini başlatıyor!
Apple geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği WWDC etkinliğinde birçok yenilikten bahsetmişti. Bahsedilmeyen bir yenilik ise etkinlik sonrasında ortaya çıktı. Apple reklamsız çocuk uygulamaları politikasını, hayata geçirdi.

Apple reklamsız çocuk uygulamaları ile ilgili ilk adımı attı!

Özellikle son yıllarda, çocuklar için geliştirilen akıllı saatler, akıllı oyuncaklar ve benzeri cihazların güvenlik açısından oldukça vasat bir durumda olduğunun ortaya çıkmasının ardından, çocukların kullandığı mobil uygulamalar da gündeme gelmişti. Uygulamaların zaten sıkı bir içerik filtresinden geçtiği bilindiğinden, gözler o kadar da iyi filtrelenmeyen uygulama içi reklamlara çevrilmiş, Apple ve Google, ciddi eleştirilerin hedefi olmuştu. Apple reklamsız çocuk uygulamaları istiyor sdn Apple'ın geliştiricilere gönderdiği bildiriye göre artık çocukların kullanacağı uygulamalarda; takip için kullanılabilecek istatistik amaçlı bilgiler toplayan servisler, davranış bazlı reklam sunan servisler ve satın alım için açık bir şekilde yönlendirme yapan içerikler bulunamayacak. Ancak Apple, çocuk uygulamalarındaki reklamları tamamen kaldırmış değil.

App Store hücresel veri limiti için sürpriz karar!

Çocuklara yönelik uygulamalarda, uygulamanın yaş grubuna uygun reklamlar çıkabilecek. Yine de bu politika değişikliğinin ardından çocuk uygulamalarındaki reklamların sayısı, eskiye göre çok ciddi anlamda azaltılmış durumda olacak.

The post Apple, reklamsız uygulama dönemini başlatıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.