Apple sürücüsüz otomobil girişimi satın almış olabilir

Artık Apple'ın bir süredir sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışma yaptığına dair birçok kanıt mevcut. Son ortaya çıkan haberlerden biri de bu kanıtları doğrular nitelikte. Bu habere göre Apple sürücüsüz otomobil girişimi Drive.ai'yi satın almış...

Apple sürücüsüz otomobil girişimi satın almış olabilir
Artık Apple'ın bir süredir sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışma yaptığına dair birçok kanıt mevcut. Son ortaya çıkan haberlerden biri de bu kanıtları doğrular nitelikte. Bu habere göre Apple sürücüsüz otomobil girişimi Drive.ai'yi satın almış olabilir.

Otonom Tesla Model 3 kazaya sebep oldu

Apple sürücüsüz otomobil girişimi ile işleri daha da büyütebilir

Otonom araçlarda kullanmak üzere yapay zeka geliştiren Amerikalı girişim, artık Apple'ın bünyesinde faaliyet gösterecek. Ortaya çıkan haberlerdeki anlaşma detaylarında ise bu şirketin Apple'a fikirlerini değil tamamen yeteneklerini satacağı söyleniyor. Yani bu Apple'ın Drive.ia ekibini satın aldığı anlamına geliyor. apple sürücüsüz otomobil Geçtiğimiz aylarda Apple'ın sürücüsüz otomobil teknolojilerini test etmek üzere test filosunu genişlettiği ortaya çıkmıştı. Bunun yanı sıra bu test filosundaki araçlar konusunda da Volkswagen ile iş birliği yaptığı iddia ediliyordu. Anlaşılan Apple, sürücüsüz otomobil işini oldukça ciddiye almış durumda. Girişimler ile birlikte iş birliği içerisinde çalışması da bu durumun en büyük göstergelerinden biri. Apple, bu konuda tek başına yol kat etmektense girişimlerle birlikte olarak yol kat etmeyi planlıyor olabilir.

The post Apple sürücüsüz otomobil girişimi satın almış olabilir appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.