Teknoloji Haberleri

Apple’dan FaceTime hatası ile ilgili beklen açıklama!

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan, FaceTime hatası gündeme bomba gibi düşmüştü. Hataya göre, iOS 12.1 sürümünü yüklü olduğu bir iPad veya iPhone ile FaceTime üzerinden bir arama gerçekleştirdiğinizde, karşı taraf iOS 12.1’li bir cihaza sahipse, aramanızı cevaplamasa bile onu dinleyebiliyordunuz. Kullanıcılardan gelen yoğun şikayetler üzerine Apple, FaceTime hatası ile ilgili beklenen açıklamayı sonunda yaptı.

Tim Cook, Türkiye’de iPhone fiyatları düşecek dedi!

Apple’dan FaceTime hatası ile ilgili beklen açıklama!

Yaşanılan bu skandal üzerinde bir takım açıklamalarda bulunan Apple, söz konusu hatayı önümüzdeki hafta yayınlanacak olan güncelleme ile çözüme kavuşturacağını duyurdu. Tüm bunların haricinde, bir anda gündem konusu haline gelen FaceTime hatası ile ilgili çok konuşulacak bir detay daha ortaya çıktı. The Wall Street Journal‘ın haberine göre, söz konusu bu hata ilk olarak geçtiğimiz hafta 14 yaşındaki bir Fortnite oyuncusu tarafından keşfedildi. Geçtiğimiz haftalarda bu açığı keşfeden 14 yaşındaki Grant Thompson, oyuna girmeden önce arkadaşlarına FaceTime yoluyla ulaşmaya çalıştığı sırasında tabiri caizse şok geçirdiğini belirtiyor.

Artık kesin! Apple, Netflix’e rakip oluyor!

Arkadaşları görüşmeyi cevaplamasa da arkadaşlarının sesinin kendisine geldiğini duyan Grant Thompson, alelacele Apple yetkililerine ulaşmaya çalışmış. Söz konusu bu güvenlik açığını vakit kaybetmeden Apple yetkililerine ileten Thompson, ne yazık ki hiçbir yetkilinin kendisine yanıt vermediğini belirtiyor. Haberin başında da söylediğimiz gibi, Apple yapmış olduğu açıklama ile birlikte önümüzdeki hafta FaceTime hatası ile ilgili bir güncelleme yayınlayacak. Ancak, güncelleme yayınlanana kadar söz konusu bu özelliği kapatmanız da yarar var.

iPhone XI özellikleri ve renk seçenekleri sızdırıldı!

Peki, siz bu güvenlik açığı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

The post Apple’dan FaceTime hatası ile ilgili beklen açıklama! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.