Teknoloji Haberleri

Artık kota bittiğinde internet kesilecek! (Güncellendi)

Türk Telekom‘un BTK’nın onayına göndermiş olduğu tarife ile beraber, adil kullanım kotalı internet kullanan kullanıcıları için yeni bir düzenlemeye gitmeye hazırlanıyor. Yeni düzenleme ile Türk Telekom, kotasını aşan kullanıcılara internet kesintisi uygulayacak. İşte detaylar! Önemli Güncelleme: Bu haberin yayılmasının ardından Türk Telekom yaptığı resmi açıklama ile bu uygulamanın gerçek dışı olduğunu ifade etti.  “1 Nisan’a kadar limitsiz internet alacak. Ancak o tarihten sonra paketi ‘kotasında duran’a dönüşecek” ifadesi tamamıyla gerçek dışıdır, 1 Nisan’dan sonra da taahhütlü ya da taahütsüz bir şekilde Türk Telekom internet ailesine katılmış mevcut müşterilerimiz limitsiz bir şekilde internetin keyfini sürdürmeye devam edeceklerdir.” Açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Cep telefonu ÖTV oranı iki katına çıkıyor!

Türk Telekom kotalı internet paketi ile gündemde!

Bildiğinin üzere, 1 Ocak 2019‘dan itibaren Türk Telekom dahil olmak üzere birçok internet sağlayıcısı AKN sistemine veda etmişti. Yeni düzenleme ile beraber, kotasız internet dönemine geçiş yapan Türk Telekom kotalı internet tarifesi ile gündemde. BTK’ya gönderilen yeni tarife göre, adil kullanım kotalı internet kullanıcılarının 1 Nisan’a kadar limitsiz internet hizmeti alacağı belirtiliyor. Ancak, belirlenen tarihten sonra kullanıcıların paketi Kotasında Duran’a dönüşeceği de özellikle vurgulanıyor. Paylaşılan bilgiler doğrultusunda, belirlenen kotayı aşan kullanıcılara internet kesintisi uygulanacak. Türk Telekom kotalı internet paketi / internet kesintisi Türk Telekom tarafından internet servis sağlayıcı şirketlerine ”Al-Sat Paket/Tarife Revizyonu” başlığı adı altında bir fiyat listesi gönderdiği ortaya çıktı. Şimdilik BTK‘nın onayına sunulan toptan fiyat listesi eğer onaylanırsa, internet servis sağlayıcıları Türk Telekom‘un toptan fiyatlarının üzerine yüzde 5 ÖTV ve yüzde 18 KDV  koyarak, kotalı internet paketini tüketicilerine sunabilecek. Söz konusu bu fiyatları ise hemen aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Onaya sunulan Türk Telekom kotalı internet fiyatları!

– 8 Mpbs internet – 51. 61 TL – 16 Mpbs – 59.52 TL – 24 Mpbs – 73 TL – 35 Mpbs – 99.60 TL – 50 Mpbs 109.63 TL – 100 Mpbs 146.30 TL Yeni uygulama sayesinde, satışı durdurulan AKN‘li paketi olan kullanıcılar haberin başında da belirtiğimiz gibi, 1 Nisan’a kadar mevcut hızlarında limitsiz internet hizmeti almaya devam edecek. Ancak, Nisan ayından itibaren söz konusu kullanıcıların paketleri Kotasında Duran‘a dönüştürülecek. Buradan da anlayacağınız üzere, eski sistemde uygulanan hız düşürme olayı yeni düzenleme ile beraber uygulanmayacak. Yani, kotası dolan kullanıcıların interneti kesilecek. Peki, siz bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

The post Artık kota bittiğinde internet kesilecek! (Güncellendi) appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.