Bakan Yardımcısı'ndan WhatsApp alternatifleri

Dün WhatsApp, Instagram ve Facebook uygulamalarında yaşanan çökme nedeniyle pek çok kişi, söz konusu uygulamalara birkaç saat boyunca erişim sorunu yaşadı. Konu hakkında bazı açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı, WhatsApp alternatifleri konusunda...

Bakan Yardımcısı'ndan WhatsApp alternatifleri
Dün WhatsApp, Instagram ve Facebook uygulamalarında yaşanan çökme nedeniyle pek çok kişi, söz konusu uygulamalara birkaç saat boyunca erişim sorunu yaşadı. Konu hakkında bazı açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı, WhatsApp alternatifleri konusunda da önerilerde bulundu.

Instagram dün neden çöktü? Beklenen açıklama

Bakan Yardımcısı'ndan WhatsApp alternatifleri önerisi!

Dün yaşanan WhatsApp, Instagram ve Facebook erişim sıkıntısı sırasında pek çok kullanıcı, tepkilerini başka sosyal medya kanalları üzerinden dile getirdi. Erişim sıkıntısının başladığı saatlerde açıklama yapan Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan dünya genelinde yaşanan kesintiden, ülkemizdeki kullanıcıların da etkilendiğini belirtmişti. Daha sonra söz konusu durum için açıklama yapan Sayan, vatandaşların WhatsApp konusunda alternatifsiz olmadığını belirtti. BİP, LAFF, DEDİ gibi yerli ve milli uygulamaların bulunduğunu belirten Sayan, bu yerli uygulamaların öneminin bir kez daha ortaya çıktığını da vurguladı. Son olarak WhatsApp'tan resim yollayamayanlar için iyi ki yerli alternatiflerimiz var diyen Sayan, kullanıcılara yerli uygulamaları kullanın çağrısında bulundu.

Instagram çöktü mü? İşte detaylar!

Dün neler yaşanmıştı?

Dün akşam saatlerine doğru başlayan kesinti, Facebook ve sahibi olduğu platformlarda erişim sorunu doğurmuştu. Facebook ve Instagram'da içerikleri yenileyemeyen ve mevcut içerikleri görüntüleyemeyen kullanıcılar, WhatsApp'da da görsel gönderirken ve görselleri indirirken sıkıntılar yaşamıştı.

The post Bakan Yardımcısı'ndan WhatsApp alternatifleri appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.