Başkan Trump, Facebook Libra'ya inanmıyor

Facebook için oldukça değerli olan ve üzerinde çok fazla vakit harcadığı kripto para Libra, bu sefer de Amerika Birleşik Devletleri'nin bir numaralı isminden nasibini aldı. ABD Başkanı, Facebook'un yeni kripto para birimine sıcak bakmıyor....

Başkan Trump, Facebook Libra'ya inanmıyor
Facebook için oldukça değerli olan ve üzerinde çok fazla vakit harcadığı kripto para Libra, bu sefer de Amerika Birleşik Devletleri'nin bir numaralı isminden nasibini aldı. ABD Başkanı, Facebook'un yeni kripto para birimine sıcak bakmıyor.

Başkan Trump yeni soruşturma kararı ile gündemde

Facebook para birimi Libra istediği desteği alamıyor

Haziran ayında çalışacağı alan sayısını artıracağını duyuran Amerikalı sosyal medya platformu, Bitcoin'e benzer bir kripto para kullanımı üzerine odaklandığını belirtmişti. Libra ismi ile duyurulan bu yeni sanal paranın devlet tahvili gibi işlem görmesi bekleniyor. Peki, Donald Trump bu konu hakkında ne düşünüyor? Facebook para birimi Küresel borsalar, Facebook Libra'nın başarılı olup olmayacağını henüz bilmiyor. Daha önce bazı Senato üyelerinden de eleştiri alan kripto para, şirketin arzuladığı motivasyon rüzgarını arkasına alamıyor. Kendi Twitter hesabından bu mevzu adına konuşan Trump, şunları söyledi: "Gerçek anlamda bir para değeri taşımayan, havada kalan, istikrarlı olmayan ve oynaklığı yüksek olan bir kripto paranın destekçisi değilim. Buna ek olarak, Libra'nın ayakta durabilme şansının güvenilirliği çok az olacak. Facebook ve diğer şirketler bir banka olmak isterlerse, yeni bir bankacılık sözleşmesi bulmalılar. Ayrıca bu gibi yerler, hem ulusal hem de diğer bankalar gibi tüm bankacılık düzenlemelerine tabi olmalıdırlar." Facebook para birimi Libra Trump, ABD dolarının güvenilirliği ile övünüyor. Bu bağlamda, Başkan Trump'ın mesajı açık: "ABD'de yalnızca bir gerçek para birimimiz var. O, hem güvenilir hem de güvenilir bir şekilde her zamankinden daha güçlü. Bir para birimine yatırım yapmak istiyorsanız, kriptodan kaçın ve ABD dolarına bakın." https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1149472282584072192 https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1149472285905940480 Bu para birimini yeren bir başka isim de ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell oldu. Powell, milletvekillerine Libra hakkındaki endişelerini açıkladı.

Facebook kripto para birimi Libra için itiraz!

   

The post Başkan Trump, Facebook Libra'ya inanmıyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.