BMW 8 Serisi Gran Coupe Türkiye’ye geliyor

BMW’nin dört kapılı spor otomobili Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. BMW 8 Serisi Gran Coupe Türkiye pazarında sonbahar aylarında satışa çıkacak. 8 Serisi’nin Coupe ve Cabrio alternatiflerinden sonra Gran Coupe versiyonu da aileye katılıyor....

BMW 8 Serisi Gran Coupe Türkiye’ye geliyor
BMW’nin dört kapılı spor otomobili Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. BMW 8 Serisi Gran Coupe Türkiye pazarında sonbahar aylarında satışa çıkacak. 8 Serisi’nin Coupe ve Cabrio alternatiflerinden sonra Gran Coupe versiyonu da aileye katılıyor.

BMW 3 Serisi Türkiye fiyatı

BMW 8 Serisi Gran Coupe Türkiye yollarına iniyor

Spor otomobil pazarında rekabet eden BMW 8 Serisi Gran Coupe Türkiye yollarına sonbahar aylarında inecek. Coupe versiyona göre 201 milimetre uzayan sporcunun arkaya doğru alçalan tavanı dikkat çekiyor. Ayrıca otomobilin şişkin çamurlukları da öne çıkıyor. Arkada yer alan LED stoplar da çamurluklara kadar uzanarak otomobilin daha geniş görünmesini sağlıyor. BMW 8 Serisi Gran Coupe 5.074 milimetre uzayan otomobil bunun da etkisiyle ön ve arkada yaşam alanı sunuyor. Otomobilin pek çok parçasında alüminyum kullanılıyor. Bu sayede ağırlık azalırken, karbonfiberle güçlendirilmiş plastik aksamların da kullanılmasıyla aracın rijitliği de artırılıyor. 440 litrelik bagaj hacmi sunan BMW Gran Coupe’nin motor seçeneklerine baktığımızda karşımıza 4.4 litrelik benzinli motor çıkıyor. 530 beygir güç ve 750 Nm tork üreten M850i xDrive ailenin en güçlü versiyonu olarak konumlanıyor. Bu versiyon 0’dan 100 kilometre hıza 3.9 saniyede ulaşabiliyor. 840i xDrive modelinde bulunan 3 litrelik 6 silindirli motor ise 0’dan 100 kilometre hıza 4.9 saniyede ulaşıyor. Bu motor ise 340 beygir güç ve 500 Nm tork üretiyor. Her iki motor seçeneği de 8 ileri Steptronic şanzıman ile kombine ediliyor. BMW’nin akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi xDrive ise 840i xDrive ve M850i xDrive modellerinde standart olarak yer alıyor.

The post BMW 8 Serisi Gran Coupe Türkiye’ye geliyor appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.