Boeing 737 Max otomatik pilot sorunu ile gündemde

İki ölümcül kazayla gündeme gelen Boeing 737 Max için çalışmalar sürüyor. Hakkında birçok soruşturmanın açıldığı uçak bir türlü gökyüzüne dönmek için gerekli izinleri alamadı. Bazı şartları yerine getirmesi gereken uçak ile ilgili şimdi de...

Boeing 737 Max otomatik pilot sorunu ile gündemde
İki ölümcül kazayla gündeme gelen Boeing 737 Max için çalışmalar sürüyor. Hakkında birçok soruşturmanın açıldığı uçak bir türlü gökyüzüne dönmek için gerekli izinleri alamadı. Bazı şartları yerine getirmesi gereken uçak ile ilgili şimdi de otomatik pilot sorunu gündeme geldi. Boeing 737 Max otomatik pilot özelliği ile ilgili arıza ortaya çıktı.

737 Max yeni bir sorunla gündemde

Boeing 737 Max otomatik pilot sorunu

Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Ajansı, Boeing’e uçakta düzeltilmesi gereken sorunlarla ilgili bir liste gönderdi. Bu şartların karşılanması halinde uçağın Avrupa’da tekrar hizmete girmesine izin verilecek. Düzeltilmesi gereken sorunlara yakın zamanda otomatik pilot arızası da eklendi. 737 Max otomatik pilotu ile ilgili endişeler geçen ay ortaya çıktı. Boeing konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu hatayı düzeltmek için eylül ayına kadar zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi. Uçakta, acil durumlarda otomatik pilot sisteminin devreye alınmadığı, bazı durumlarda ise kapatılamadığı belirtiliyor. Boeing'e verilen listeye ayrıca sensör iyileştirmeleri ve yeni yazılım geliştirmeleri gibi detaylar da yer alıyor. Söz konusu listenin tamamlanmasının uzun süreceği ve bunun da Boeing 737 Max'in havalanmasını uzatacağı tahmin ediliyor.

Boeing 737 düştü

The post Boeing 737 Max otomatik pilot sorunu ile gündemde appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.