Boston Dynamics için yeni bir dönem başladı

Boston Dynamics tarafından geliştirilen birbirinden farklı robotlar, yetenekleri ile adeta insanlığı tehdit ediyor. Geçtiğimiz günlerde robota jimnastik yaptırarak "yok artık dedirten" Boston Dynamics, Spot isimli robotu için müjdeli haberi...

Boston Dynamics için yeni bir dönem başladı
Boston Dynamics tarafından geliştirilen birbirinden farklı robotlar, yetenekleri ile adeta insanlığı tehdit ediyor. Geçtiğimiz günlerde robota jimnastik yaptırarak "yok artık dedirten" Boston Dynamics, Spot isimli robotu için müjdeli haberi verdi. Bugüne kadar askeri alana odaklanan ve ticari olarak satış yapmayan şirket ilk ticari robotunu duyurdu. Şirketin belirlediği kriterleri ve değerlendirme programına geçebilenler, bir veya daha fazla Spot'u kiralama şansına sahip olacak.

robota jimnastik yaptırdı

Boston Dynamics Spot kiralama programı duyuruldu!

Ticari bir programın temelleri atılmış olsa da, Boston Dynamics'in robotunu tamamen satın almak mümkün değil. Merdiven, çimen veya tehlikeli çalışma sahalarını geçme konusunda oldukça kabiliyetli olan Spot'un maliyeti, geliştiricilerin ihtiyaç duyduğu adet ve modüllere bağlı olarak “bir otomobilin fiyatına" yakın olacak. https://www.youtube.com/watch?v=wlkCQXHEgjA Tabi, burada otomobil fiyatı olarak nasıl bir alt sınır belirlendiği bilinmiyor. Geleneksel otomasyon sistemleri ve çoğu endüstriyel robotun aksine, Spot özerk bir makine değil. Bu nedenle yetenekleri sizin öğrettikleriniz ile sınırlı. Robotu kiralamak isteyen şirketlerin Boston'ın personelleri ile görüşmeleri ve kullanma amaçlarını anlatması gerektiği belirtiliyor. Spot'un bir oyuncak olmadığının altını çizen şirket, onu eğitmenin profesyonellik gerektirdiğini ve aynı şekilde faaliyetlerini yönlendirmenin de zorlu bir süreç olduğunu belirtiyor.

The post Boston Dynamics için yeni bir dönem başladı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.