Zz Güzellik

Bronzluk İçin Ev Yapımı Tarifler

Bronzlaşmak için kendi ortamınızda hazırlayabileceğiniz bronzlaştırıcı cilt maskeleri yapabilirsiniz.

Denize girilen şu günlerde ya da kışında bronz kalmak için meyvelerle ve bitkilerle hazırlanan ve hiçbir kimyasal madde içermeyen bronzlaştırıcı maskeler hazırladık.

Hem bütçenize zarar vermeyen hem de cildinize zarar vermeyen bu tariflerle teniniz harika bir görünüme kavuşacak.

Çilek Bronzlaştırıcı Maske

Malzemeler: Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı, – 2 tatlı kaşığı kahverengi şeker, – 1 adet olgunlaşmış çilek

Hazırlanışı: Çileği bir kase de iyice ezin lapa haline getirin. İçine zeytinyağını ve kahverengi esmer şekeri katın iyice tüm malzemeyi karıştırın.

Cildinizde istediğiniz bölgeye sürüp 15 – 20 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

Kullanımı: Her kullanımda taze olarak bu maskeyi yapın. Haftada 1 kez cildinize bronzlaştırıcı maskeyi uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı Ve Havuç Maskesi

Malzemeler: 2 çay kaşığı zeytinyağı, – 1 çorba kaşığı rendelenmiş havuç

Hazırlanışı: Havucu rendeleyip 1 yemek kaşığını ayırın ve içine zeytinyağını ekleyin. Hazırladığınız maskeyi 10 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüze uygulayın ve 15 – 20 dakika arası bekleyin. Ilık su ile cildinizi yıkayın.

 

Kullanımı: Her kullanışta taze yapmaya çalışın. Haftada bir bronzlaştırıcı maskeyi yüzünüze veya cildinize uygulayabilirsiniz.

 

Dut İle Bronzlaştırıcı Maske

Malzemeler: 2 çay kaşığı bal, – 1 adet kara dut

Hazırlanışı: 2 çay kaşığı balı kaseye koyun ve içine 1 adet kara dutu ekleyince iyice çatalla ezin. Parmaklarınızla karışımı yüzünüze iyice yedirin. 15 – 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Kullanımı: Bu karışımı 15 gün buzdolabında saklayabilirsiniz. Haftada 1 kez cildinize uygulayın. 2 kullanımdan sonra yenisini yapın.

 

Ceviz Yağı İle Bronzlaştırıcı Maske

Malzemeler: 3 soğan kabuğu, – çay suyu, – 20 gram kayısı yağı, – 50 gram kakao yağı, – 20 gram ceviz yağı, – 50 gram susam yağı, – 20 gram havuç yağı ve 10 gram limon yağı

Hazırlanışı: Soğan kabuklarını su ile haşlayın ve çıkan sudan 3 yemek kaşığı ayırın. Soğan suyunun içine 3 yemek kaşığı çayın suyundan ekleyin ve daha sonra kakao, kayısı, havuç, ceviz, limon ve susam yağını da ekleyip iyice karıştırın. Dışarı çıkarken sürdüğünüz bu bronzlaştırıcı maske cildiniz de dışarıda kaldığınız sürece kalsın.