Bulut tabanlı oyun rekabeti kızışıyor!

Yıllar önce Onlive ile başlayan bulut tabanlı oyun deneyimi için rekabet kızışmaya başlıyor. Google’ın Stadia projesinin gerçeğe dönüşüyor olması bir çok oyun konsolu firmasını endişelendirmişe benziyor. Bunlardan birisi de Nintendo. Şu an...

Bulut tabanlı oyun rekabeti kızışıyor!
Yıllar önce Onlive ile başlayan bulut tabanlı oyun deneyimi için rekabet kızışmaya başlıyor. Google’ın Stadia projesinin gerçeğe dönüşüyor olması bir çok oyun konsolu firmasını endişelendirmişe benziyor. Bunlardan birisi de Nintendo. Şu an için aynı anda hem mobil hem de televizyonda oyun oynama deneyimi sunan Nintendo Switch, Stadia’nın en olası rakiplerinden biri.

Nintendo bulut tabanlı oyun pazarı için ne yapmayı planlıyor?

Şu an için Nintendo Switch 2 heyecanla bekleniyor. Ancak Stadia’nın oyun gündeminde yarattığı bomba etkisi Nintendo’yu da etkilemişe benziyor. Nintendo direktörü Shigeru Miyamoto yaptığı açıklamada, Nintendo’nun oyun konsollarına adapte edeceği bir bulut tabanlı platform geliştirmesi gerektiğinin altını çizdi. Son gelen duyumlara bakılırsa, Nintendo çoktan Japonya’da bulut tabanlı platform denemelerine başlamış.

abone

Geçenlerde ortaya çıkan Nintendo'nun abonelik sitemini genişletmeye ilişkin çabaları da bu geliştirmenin bir parçası olarak görülüyor. Abonelik sistemi tarafında zayıf kalan Nintendo, hem abonelik hem de bulut tabanlı oyun pazarında iyi bir yer edinmenin peşinde. bulut tabanlı oyun, stadia, nintendo Şu anda hali hazırda hem Sony hem de Microsoft bulut üzerinden oyun oynamayı sağlayabilecek çevrimiçi abonelik sitemlerine sahip. Ancak Stadia özellkle cep telefonunda bile aynı kalitede oyun oynayabilme imkanı sunmayı planlıyor. Peki sizce Stadia ile birlikte başka bir boyuta çıkması beklenen bulut tabanlı oyun, sektörün geleceği olabilir mi? Stadia’nın oyun konsolu piyasasında şansı nedir? Yorumlarınızı bekliyoruz.

The post Bulut tabanlı oyun rekabeti kızışıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.