Byton M-Byte iç tasarımı hakkında yeni detaylar!

CES 2018’de resmi tanıtımı yapılan ve geleceğin otomobili olarak karşımıza çıkan Byton, CES 2019'da da karşımıza çıkmış ve bu sayede ilk detayları ile karşılaşmıştık. Karşımıza çıktığından ilk olarak fütüristik tasarımı ile dikkat çeken aracın...

Byton M-Byte iç tasarımı hakkında yeni detaylar!
CES 2018’de resmi tanıtımı yapılan ve geleceğin otomobili olarak karşımıza çıkan Byton, CES 2019'da da karşımıza çıkmış ve bu sayede ilk detayları ile karşılaşmıştık. Karşımıza çıktığından ilk olarak fütüristik tasarımı ile dikkat çeken aracın en çok merak edilen kısımlarından birisi de iç tasarımı olmuştu. Merakla beklenen araç hakkında gelen son bilgiler ise bu merakı biraz da olsa giderdi. İşte geleceğin otomobilli Byton M-Byte iç tasarımı!

Karşınızda Tesla rakibi Byton SUV Concept (VİDEO)

Geleceğin otomobili Byton M-Byte iç tasarımı ile karşımıza çıktı!

"Yeni arayüz yeni deneyimler" mottosu ile karşımıza çıkan Byton, mottosunun hakkını vererek tam 48 inç büyüklüğünde paylaşımlı deneyim ekranı ile karşımıza çıkıyor. Bu ekrana ek olarak bir diğer dikkat çeken detay ise, direksiyon üzerinde bulunan ve 7 inç büyüklüğe sahip sürücü tableti oluyor. Bu tablet, 48 inç büyüklüğündeki ekrana ek olarak, sürücünün sürüş esnasındaki deneyimlerini artırmanın yanında sürücünün otomobili rahatlıkla kontrol etmesini sağlıyor. Geleceğe ait sunduğu özellikler ile son derece dikkat çeken elektrikli SUV'un neredeyse her yerinde sensör ve kamera mevcut. Aynalar, kapı kolları, araç içi sistemler gibi birçok alan merkezi sisteme, sensörler ve kameralara bağlı olarak çalışıyor. Araç daha öncede karşımıza konsept olarak çıkmış ve özellikler kullanıcılar tarafından zamana çok uzak olarak yorumlanmıştı. Byton, konu hakkında yaptığı açıklama ile ilk tanıtılan konsept üzerinden gidildiğini ve bu konseptin yüzde 90 oranında korunduğunu da ayrıca belirtti.

Geleceğin otomobili hangi fiyat ile ne zaman yollarda olacak?

Tasarımı 17 ülkeden üst düzey tasarımcı ile beraber geliştirilen araç, 2020 yılında yollarda olması bekleniyor. Tesla'nın karşısına, üst düzey teknolojiler ile gelmeye hazırlanan araç otomobillerin geleceğini değiştirecek gibi duruyor. Tek şarj ile 529 km yol alabilecen araç, diğer sızıntılara göre  40-45 bin dolarlık fiyatı ile yollarda olacak.

The post Byton M-Byte iç tasarımı hakkında yeni detaylar! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.