Çentiksiz yeni iPhone patenti ortaya çıktı

Apple geçtiğimiz yıllarda iPhone X ile birlikte çentikli bir tasarımla karşımıza çıkmıştı. Kimileri tarafından çok sevilen kimileri tarafından beğenilmeyen bu çentik birçok mobil cihazın tasarım çizgisini de etkiledi. Bugün ise Apple yeni çentiksiz...

Çentiksiz yeni iPhone patenti ortaya çıktı
Apple geçtiğimiz yıllarda iPhone X ile birlikte çentikli bir tasarımla karşımıza çıkmıştı. Kimileri tarafından çok sevilen kimileri tarafından beğenilmeyen bu çentik birçok mobil cihazın tasarım çizgisini de etkiledi. Bugün ise Apple yeni çentiksiz iPhone patenti ortaya çıktı.

2019 için iPhone Pro iddiası kafaları karıştırdı!

Apple yeni çentiksiz iPhone patenti ortaya çıktı!

Apple ilk olarak iPhone X ile birlikte geçtiği çentikli ekran tasarımını değiştirmek için yeni planlara başlamış gibi gözüküyor. Bugün ABD Patent ve Ticari Markalar Ofisi'nden Apple'a verilen bir patent detaylarıyla ortaya çıktı. Yeni patente göre Apple, Oppo’nun ekran altı kamera teknolojisine benzer bir teknoloji ile çentiği kaldırmayı planlıyor. Patentte Apple, OLED panelinin oluşturulması için bir substrat üzerinde ince film devrelerinin kullanımını, piksel devreleri oluşturmak için ise anot ve katot katmanlarının kullanılmasını planlıyor. Bu yöntem ile OLED ekran panelindeki belli bölgelerde bazı görünmeyen boşluklar oluşturabilecek. Apple yeni çentiksiz iPhone patenti ortaya çıktı! - ShiftDelete.Net (2) Apple, normalden biraz daha görünür bir şekilde monte edilmiş ışık veya yakınlık sensörleri gibi alt tabakanın altına monte edilebilecek bir dizi elektrikli bileşenini de patent görsellerinde barındırmış. Sensörlerin dış dünyayı görmesine izin vermek için ince film piksel devrelerinin arkasına karşılık gelen "ışık geçiren pencere" dizisi alt-tabaka içinde oluşturulacak. Devre, sensörlerin çalışmasına engel olabileceğinden dolayı ince film devresinin tasarımı ve camlar tıkanmayı en aza indirmek için özenle üretilmesi gerekiyor. Her pencere ışığın ekrandan sensörlere görüntünün geçmesine izin verecek ancak OLED katmanından yayılan ışığın sensörlerde hemen geri sıçramasını önlemek için dahili olarak yansıma önleyici katmanlar kullanılacak Apple yeni çentiksiz iPhone patenti ortaya çıktı! - ShiftDelete.Net (1) Apple'ın bu teknolojiyi nasıl geliştireceği veya ne zaman sunacağı henüz belli olmasa da bu patent birçok iPhone severi heyecanlandıracak. Patent henüz daha detaylı olarak bilinmese de yakın zamanda bu teknoloji hakkında tüm detayların sızdırılacağını düşünüyoruz.

The post Çentiksiz yeni iPhone patenti ortaya çıktı appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.