Cep telefonlarından alınan ÖTV iki katına çıkıyor!

Cep telefonlarından alınan ÖTV oranı, yüzde 25'den yüzde 50'ye çıkartılacak olan yasa tasarısı TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Bu tasarı ile beraber, cep telefonlarından alınan ÖTV iki katına çıkartılmasının önü açıldı! 1000 TL’ye alınabilecek telefonlar! (Video) Cep telefonlarından alınan ÖTV iki katına çıkıyor! Bildiğiniz üzere halihazırda, yurt dışından getirilen akıllı telefonlardan yüzde 25 oranında ÖTV vergisi alıyordu. Fakat, Plan ve Bütçe Komisyonu’na yeni yasa tasarısıyla beraber söz konusu bu telefonlar üçe ayrılmış durumda. Kanun tasarısında söz konusu bu telefonlar, birinci grup fiyatı 1200 TL'ye kadar olanlar, ikinci grup 1200-2400 TL arası fiyatta olanlar, üçüncü grup ise 2400 TL'den fazla olanlar olarak bizleri karşılıyor. Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz görebileceğiniz üzere, söz konusu fiyat grubundaki telefonlarında ÖTV oranı yüzde 25 olarak belirlenmiş durumda. Ancak yeni düzenlemeyle beraber, akıllı telefonlardan alınan vergi oranı yüzde 50'ye kadar çıkartılabilmesi için de yetki verildi. 1500 – 2000 TL arası en iyi akıllı telefonlar Bu da şu anlama geliyor ki, fiyatı 2500 TL'den fazla olan cihazlardan yüzde 50 oranında Özel Tüketim Vergisi alınabilecek. Paylaşılan bilgilere ayrıca, söz konusu bu yüzde 25'lik vergi matrahının üst sınırı dört bir oranı kadar da indirilebilecek. Peki, siz bu zam hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerini hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz. The post Cep telefonlarından alınan ÖTV iki katına çıkıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Cep telefonlarından alınan ÖTV iki katına çıkıyor!
Cep telefonlarından alınan ÖTV oranı, yüzde 25'den yüzde 50'ye çıkartılacak olan yasa tasarısı TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Bu tasarı ile beraber, cep telefonlarından alınan ÖTV iki katına çıkartılmasının önü açıldı!

1000 TL’ye alınabilecek telefonlar! (Video)

Cep telefonlarından alınan ÖTV iki katına çıkıyor!

Bildiğiniz üzere halihazırda, yurt dışından getirilen akıllı telefonlardan yüzde 25 oranında ÖTV vergisi alıyordu. Fakat, Plan ve Bütçe Komisyonu’na yeni yasa tasarısıyla beraber söz konusu bu telefonlar üçe ayrılmış durumda. Kanun tasarısında söz konusu bu telefonlar, birinci grup fiyatı 1200 TL'ye kadar olanlar, ikinci grup 1200-2400 TL arası fiyatta olanlar, üçüncü grup ise 2400 TL'den fazla olanlar olarak bizleri karşılıyor. cep telefonlarından alınan ÖTV Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz görebileceğiniz üzere, söz konusu fiyat grubundaki telefonlarında ÖTV oranı yüzde 25 olarak belirlenmiş durumda. Ancak yeni düzenlemeyle beraber, akıllı telefonlardan alınan vergi oranı yüzde 50'ye kadar çıkartılabilmesi için de yetki verildi.

1500 – 2000 TL arası en iyi akıllı telefonlar

Bu da şu anlama geliyor ki, fiyatı 2500 TL'den fazla olan cihazlardan yüzde 50 oranında Özel Tüketim Vergisi alınabilecek. Paylaşılan bilgilere ayrıca, söz konusu bu yüzde 25'lik vergi matrahının üst sınırı dört bir oranı kadar da indirilebilecek. Peki, siz bu zam hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerini hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

The post Cep telefonlarından alınan ÖTV iki katına çıkıyor! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.