Teknoloji Haberleri

Chromebook laptoplar için yeni bir özellik geliyor

Chromebook laptoplar, hatırlanacağı üzere, Acer ile kendisinden söz ettirmeyi başarmıştı. Google’ın dizüstü bilgisayarı, Android Oreo ile gelen ve çok beklenen bir özelliğe kavuşmak üzere. Bu fonksiyon, LineageOS gibi özel ROM’ların dahi desteklediği, Android Open Source Project (AOSP) sisteminde uygulanması çok uzun sürdüğü için çok önemli bir özellik ve oldukça da şaşırtıcı.

Acer ilk 12 inç Chromebook’unu duyurdu!

Chromebook laptoplar ile çalışmak artık çok daha kolay

Bilindiği üzere Bluetooth sistemindeki pil göstergesinin kontrol edilebilmesi oldukça önemlidir. Zira Bluetooth kulaklığınızı daha ne kadar kullanabileceğinize dair elde edebileceğiniz bir bilgi, gününüzü daha işlevsel bir gün haline getirebilir. Bununla birlikte, Bluetooth pil göstergeleri yaklaşık iki yıldır AOSP altyapısında mevcut iken, Google’ın sahip olduğu işletim sistemi Chrome OS’da böyle bir yapı bulunmamaktadır. Chromebook laptoplar Bu eksikliği gören Google, Chromebook model laptopların, yakında, Bluetooth sisteminin pil seviyesini göstereceğini ifade etti. Şu an için deneme aşamasında olan bu yazılımı, eğer Chrome OS bazlı ve Chrome’un “Canary” kanalına bağlı bir Chromebook dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, siz de test edebilirsiniz. Bluetooth pil göstergesini etkinleştirmek için adres çubuğuna şunu yazın: chrome://flags/#show-bluetooth-device-battery Chromebook model laptoplar

Chromebook dizüstü bilgisayar

İlgili özelliğin tam sürümü konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Alınan bilgilere göre bazı bilgisayarlarda bu özellik henüz çalışmıyor.

The post Chromebook laptoplar için yeni bir özellik geliyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.