Deli Mi Ne? ve arkadaşları gözaltına alındı!

Dün akşam UEFA Süper Kupa finalinde Liverpool ve Chelsea, İstanbul Beşiktaş Vodafone Park’ta karşı karşıya geldi. Tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu bu müsabaka sırasında "Deli Mi Ne?” kanalı ile tanınan YouTuber Fester Abdü’nün sahaya atladığını...

Deli Mi Ne? ve arkadaşları gözaltına alındı!
Dün akşam UEFA Süper Kupa finalinde Liverpool ve Chelsea, İstanbul Beşiktaş Vodafone Park’ta karşı karşıya geldi. Tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu bu müsabaka sırasında "Deli Mi Ne?” kanalı ile tanınan YouTuber Fester Abdü’nün sahaya atladığını sizlere duyurmuştuk. Olaylar bu noktadan sonra başladı. Geçtiğimiz aylarda bir YouTuber benzer bir şekilde bir maç esnasında sahaya atlamış ve milyonlarca takipçi kazanmıştı. Fester Abdü ise bu olaydan sonra neredeyse 100 bine yakın abone kaybederken, sosyal medyanın gündemi oldu.

Deli Mi Ne? Süper Kupa Finalinde sahaya atladı!

Deli Mi Ne? gözaltına alındı! Arkadaşları ile birlikte

Sosyal medyada oluşan tepkiyi incelediğimizde iki ana başlık var. Bunlardan birincisi benzer bir olayın yurt dışında yaşanması ve Türkiye'de oldukça ünlü olan bir YouTuber'ın bunu kopyalaması. Diğeri ise tüm dünyanın izlediği bir maçta bir Türk'ün sahaya atlayarak ülkenin imajını zedelemesi. Bu konuda görüşler kişiden kişiye değişirken maç sonrasına İstanbul Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Yabancı uyruklu 12 kişinin yasaklı madde, hırsızlık ve kural ihalelerinden, 13 Türk taraftarın ise karaborsada bilet satışı, dolandırıcılık ve çeşitli suçlardan gözaltına alındığı açıklandı. https://www.youtube.com/watch?v=EAuptcKwqhg Yerel basında paylaşılan haberlere göre, Fester Abdü ve onun sahaya atlamasını kayıt altına alan 4 arkadaşı bu 13 kişi ile birlikte göz altına alındı. Sahaya atlama anları ilk olarak YouTuber Emre Durmuş tarafından paylaşılmıştı. Her iki taraftan bir açıklama gelmediği için tam olarak kimlerin gözaltına alındığı bilinmiyor. Ancak, emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından şahısların savcılığa sevk edileceği belirtildi.

The post Deli Mi Ne? ve arkadaşları gözaltına alındı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.