Dell katlanabilir telefon patenti ile şaşırttı!

Geçtiğimiz dönemlerde Samsung ve Huawei katlanabilir telefonlarını kullanıcılara sunmuştu. Fakat iki cihazda bazı sorunlardan dolayı henüz piyasaya sürülemedi. Birçok sızıntı diğer şirketlerin de katlanabilir telefon piyasasına girmeye çalıştığına...

Dell katlanabilir telefon patenti ile şaşırttı!
Geçtiğimiz dönemlerde Samsung ve Huawei katlanabilir telefonlarını kullanıcılara sunmuştu. Fakat iki cihazda bazı sorunlardan dolayı henüz piyasaya sürülemedi. Birçok sızıntı diğer şirketlerin de katlanabilir telefon piyasasına girmeye çalıştığına işaret ediyor. Bugün ise mobil cihaz konusunda beklenmedik bir markadan yeni bir patent ortaya çıktı. Dell katlanabilir telefon patenti ile şaşırttı.

Huawei Mate X çıkış tarihi yine değişti!

Dell katlanabilir telefon patenti ile şaşırttı!

Katlanabilir mobil cihazlar teknoloji endüstrisinde önemli bir yer almaya başlıyor. Birçok firma katlanabilir telefonlarını kullanıcılarla buluşturmak için hızlı bir hazırlık sürecine girdi. Bu süreçte mobil cihaz sektöründe beklemedik bir markadan daha katlanabilir telefon patenti ortaya çıktı. Katlanabilir bilgisayarlarıyla daha önce birçok kez gündeme gelen Dell, bugün de Windows 10 işletim sistemine sahip çift ekranlı bir katlanabilir telefon için patent başvurusu yaptı. Patent ilk olarak Şubat 2018'de ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) ile kayıtlara alınmış ancak bugün resmi olarak kamuya açıklandı. Dell katlanabilir telefon patenti ile şaşırttı! - ShiftDelete.Net ABD’li firma Dell cihazın iki bölümünün de rahat dönebilmesi için yuvarlak olarak birleşen çift eksenli menteşeler kullanmayı planlıyor. Cihazın katlanabilir kısmında ayrıca, çift dingilin hareketini senkronize etmek için bir dişli tertibatı da kullanılıyor. Dell katlanabilir telefon patenti ile şaşırttı! - ShiftDelete.Net(1) Patent başvurusu ile birlikte cihazın katlanabilir kısmı için açıklama ise şu şekilde; "Bir dişli takımı, çift dingillerin birindeki çift dingiller üzerindeki hareketi senkronize eder. Tork dirsekleri çift dingillerin karşı ucuna bağlanır, her bir tork braketi bir mahfaza kısmına bağlanır ve dingilde sürtünme yaratarak mahfaza kısımlarının dönüşüne direnç gösterir." Bu cihazın bir telefon mu yoksa tablet mi olduğu henüz net değil. Fakat katlanabilir bir telefon olması kuvvetli ihtimaller arasında. Dell'in bu patenti de katlanabilir telefon rekabetini artıracak gibi duruyor.

The post Dell katlanabilir telefon patenti ile şaşırttı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.